رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴ | کد خبر : 35059
 • سرویس اطلاعات آلمان اهداف گسترده‌ای را هدف جاسوسی قرار داده است

  به گزارش وعده صادق ؛در زمینه اقدامات سازمان اطلاعات آلمان (BND) در زمینه جاسوسی از کشورهای دوست، اطلاعات جدیدی منتشر شده است.

  بنابر گزارش نشریه آلمانی «فوکوس»، این اطلاعات مربوط به اکتبر ۲۰۱۳ می‌شود. بررسی کمیته فدرال برای نظارت بر سرویس‌های مخفی (PKGr) نشان می‌دهد که از تعدادی از مقامات جاسوسی شده است که در میان آنها مقامات کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نیز سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سطح نخست‌وزیر و وزیر به چشم می‌خورند.

  همچنین این جاسوسی‌ها موارد گسترده‌ای از جمله محل کار یا اهداف نظامی را در بر می‌گیرد و سازمان اطلاعات آلمان در مجموع از دو سوم ۳ هزار و۳۰۰ هدف تا پایان سال ۲۰۱۳ جاسوسی کرده است.

  در این گزارش به اهدافی از جمله سازمان‌های غیردولتی و اقتصادی، دفاعی و هوانوردی و حمل ونقل و رسانه‌ای هم اشاره شده است.

  پیش از این هم اعلام شده بود که جاسوس‌های آلمانی از دفتر نخست‌وزیر اسرائیل و صندوق‌بین‌المللی پول جاسوسی کرده‌اند. علاوه بر این وزارت در کشورهای اتریش و بروکسل و وزارت دفاع در لندن از دیگر اهداف جاسوسی سرویس اطلاعات داخلی آلمان بوده‌اند.

  این در حالی است که «گرهارد شیندلر» رئیس وقت سازمان اطلاعات آلمان در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که کشورهای دوست اروپایی و شرکای آلمان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، هدف جاسوسی قرار نمی‌گیرند با این حال برخی از بخش‌های حساس همچنان به عملکرد خود ادامه می‌دهند.

  انتظار می‌رود که انتشار این اطلاعات «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را در شرایطی قرار خواهد داد که وی ناچار به توضیح شود و با تحولات به وجود آمده پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و نیز بحران مهاجران، صدراعظم آلمان با بحرانی تازه مواجه شود./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار