• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳ | کد خبر : 35244
 • وزیر خارجه فرانسه لبنانی‌ها را به حل بحران سیاسی فراخواند

  به گزارش وعده صادق، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه که عصر روز دوشنبه برای سفری دو روزه وارد بیروت شد، در جمع سربازان فرانسوی که در یونیفل حضور دارند، گفت: دقیقا ۱۰ سال قبل جنگ ویرانگر میان اسرائیل و حزب الله به پایان رسید و اکنون حفظ آرامش و امنیت خط آبی (خط تماس میان لبنان و اسرائیل) اولویت فرانسه است و فرانسه کاملا به ماندن در این نیروها متعهد خواهد بود.

  آیرو افزود: حضور این نیروهای بین‌المللی حفظ صلح شکننده این منطقه را ممکن کرده و این صلح باید در نهایت به آتش بسی قطعی منجر شود و هدف ما نیز همین است.

  وزیر خارجه فرانسه ادامه داد: به این جا آمدم تا پیام حمایت خود را به نیروهایمان در این منطقه و نیز مردم لبنان ابلاغ کنم، همچنین می‌خواهم به اسرائیلی‌هایی که در آن طرف مرزها هستند بگویم ما هر کاری که ممکن باشد برای حفظ صلح و امنیت برای همه انجام می‌دهیم.

  این مقام وزارت خارجه فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه پاریس هر کاری که در توانش باشد برای حفظ صلح در لبنان انجام خواهد داد، تاکید کرد: پاریس به مشارکت خود در نیروهای یونیفل در جنوب لبنان ادامه خواهد داد.

  یک منبع در نیروهای یونیفل در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: خودروهای گشتی یونیفل با هدف رصد نقض آتش بس و جهت جلوگیری از هرگونه اقدام احتمالی در طول مرزهای مشترک دو طرف تلاش می‌کنند.

  این منبع افزود: وضعیت در این منطقه آرام است اما ما با دو طرفی مواجه هستیم که هر لحظه امکان دارد میان آنها درگیری به وجود آید. امنیت این منطقه شکننده است و ما هرگز نمی‌دانیم چه اتفاقی ممکن است، رخ دهد.

  از سال ۱۹۷۸ میلادی تاکنون نزدیک به ۱۵۰ سرباز فرانسوی جان خود را در لبنان از دست داده‌اند.

  در ضیافت شامی که در مقر اقامت سفیر فرانسه در بیروت برگزار شد و جمعی از چهره‌های سیایس لبنان نیز در آن حضور داشتند، آیرو مسئولان لبنان را به حصول تفاهمی میان خود جهت حل بحران قانون اساسی این کشور که از دو سال قبل به دلیل خلأ ریاستی ایجاد شده، دعوت کرد.

  وی تاکید کرد، حل بحران کشور و دستیابی به راهکارهای سیاسی برعهده احزاب مختلف لبنان است.

  وزیر خارجه فرانسه افزود: ما با تمامی کشورهایی که در لبنان نفوذ دارند، در حال گفت‌وگو هستیم و پیام ما این است که هرگز هیچ راه حلی از خارج نخواهد آمد.

  وی با اشاره به اینکه هیچ کس مانع به تفاهم رسیدن لبنانی‌ها نیست، تاکید کرد، پاریس برای کمک به رهبران لبنان در دستیابی به این راه حل آمادگی دارد.

  منبع: ایسنا

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار