وقتی یک اقدام متداول صدای استعمار گران را بلند می کند

0 1

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تحت نظر قرار دادن شناورهای بیگانه در منطقه‌های مأموریتی نیروی دریایی سپاه موضوع جدیدی نیست و این کار همواره به صورت مستمر و شبانه روزی انجام شده، می‌شود و خواهد شد. تمامی شناورهای بیگانه در خلیج فارس تحت رصد و نظارت ما قرار دارند.

به گزارش وعده صادق از زمان های دور کشور های اروپایی به استعمار نواحی مختلف می پرداختند. برای اولین بار این پرتغالی ها بودند که سیاست های امپریالیستی خود را در خلیج فارس اجرا نمودند. با گذشت زمان و افول این امپراتوری ها کم کم آمریکا به عنوان ابر قدرت نوین جایگزین سایر کشور ها شد.

بر اساس خوی استکباری خود ، این کشور ها چنان حق تملک خود بر این نواحی را مسلم می دانستند که کمترین نشانه های استقلال را به شدت محکوم می نمودند.

در این راستا امروز خبرگزاری رویترز در مقاله ای به انتقاد از ایران پرداخته و نوشت: دوشنبه نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۵ شناور را برای بررسی ناو جنگی آمریکایی که میزبان فرمانده ارشد امرکایی بود اعزام نمودند . این گروه که شامل چهار قایق تندرو که بر روی سه تای آنها مسلسل سنگین نسب شده بود و یک گشتی مجهز به موشک های هدایت پذیر بوده است.

کارشناسان مدعی شده اندکه ایران خلیج فارس را به عنوان حیاط خلوت خودش می بیند و افزایش نفوذ خود در آن را حق مسلم خود می داند. در این رابطه نیز به این مسئله استدلال می کند که منطقه باید خودش و بدون دخالت نیرو های خارجی امنیت خود را تامین نماید. بنابراین ایران  از قدرت دریایی خود استفاده میکند تا نشان دهد از حضور ناوگان ایالات متحده هراسی ندارد.

جوزف وتل ناظر نیروهای آمریکایی در خاور میانه نیز در اظهاراتی بیان کرد : ایران باید برای رفتارهای خود و اعمال اهانت آمیزش نسبت به ملوانان آمریکایی پاسخگو باشد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به این مطالب اظهار کرد: تحت نظر قرار دادن شناورهای بیگانه در منطقه‌های مأموریتی نیروی دریایی سپاه موضوع جدیدی نیست و این کار همواره به صورت مستمر و شبانه روزی انجام شده، می‌شود و خواهد شد.

وی افزود: ما براساس مأموریت‌های محوله، تردد و جابجایی هر شناور از کشورهای بیگانه به ویژه کشورهای فرامنطقه‌ای و بطور خاص دشمنان انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ امریکا که حضورشان برای ما تهدید ذاتی و شر مطلق است را با دقت و حساسیت دنبال می‌کنیم و آنان نیز نسبت به این مسأله کاملاً تمکین کننده هستند و سال‌ها است که این موضوع جاری و ساری است و مطالب مطرح شده در رسانه‌های بیگانه ناشی از فهم نادرست موضوع بوده و بی‌ربط است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.