رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰ | کد خبر : 35345
 • کمک‌های مخفی عربستان به داعش و درخواست انگلیس از این کشور

  به گزارش وعده صادق ،کمک های مالی شاهزادگان عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی به داعش هشدار نمایندگان پارلمان انگلیس را درپی داشته است.

  روزنامه گاردین (guardian) نوشت: نمایندگان پارلمان انگلیس گفتند، عربستان سعودی باید اقدامات بیشتری انجام دهد تا جلوی تامین مالی مخفی داعش را بگیرد.

  براساس این گزارش، کمیسیون امور خارجه پارلمان انگلیس خواستار این شد که عربستان سعودی و دیگر کشورهای سنی گام های بیشتری بردارند تا مطمئن شوند اعضای خانواده های حاکم بر این کشورها به صورت مخفی به داعش کمک مالی نمی کنند.

  گاردین افزود: این کمیسیون در گزارشی که از وضعیت مالی داعش منتشر کرده، مدعی شد این سازمان تروریستی که در سوریه و عراق مستقر است به صورت روزافزونی با بحران مالی روبروست و به اخاذی و گرفتن مالیات های اجباری متوسل شده است.

  این گزارش همچنین بیان می دارد، بودجه و منابع مالی داعش کاهش یافته و علت آن هم سقوط قیمت نفت، حملات هوایی به زیرساخت های مالی این گروه و کاهش توانایی داعش در انجام عملیات در سیستم رسمی و غیررسمی بانک های عراق است.

  گاردین در ادامه نوشت: اما جنجالی ترین بخش گزارش کمیسیون امور خارجی پارلمان انگلیس جایی است که این کمیسیون بیان داشته، وزارت کشور عربستان غیرقانونی بودن کمک شهروندان سعودی به داعش را اواخر مارس سال ۲۰۱۵ تصویب کرد.

  این کیمسیون در مقابل اشاره کرده که انگلیس، داعش را در ژوئن ۲۰۱۴ به عنوان سازمانی کاملا تروریستی معرفی کرده بود.

  کمیسیون امور خارجه پارلمان انگلیس به نقل از “توبیاس الوود” معاون وزیر خارجه این کشور در امور خاورمیانه می نویسد: بسیار سخت است که بفهمیم خانواده های سلطنتی برخی کشورهای حاشیه خلیج [فارس] در کجا پول های خود را هزینه می کنند.

   این کمیسیون پیشهاد داده که وزارت امور خارجه انگلیس با شرکای منطقه ای همکاری کند تا مطمئن شود آن ها توانایی لازم را دارند و با قوانین محلی جلوی تامین مالی داعش را می گیرند و این گروه  نمی تواند در آینده از این کمک های مالی بهره مند شود.

  گاردین در پایان نوشت: “جان بارون” ریس کمیسیون امور خارجه پارلمان انگلیس گفت، در شرایطی که وضعیت مالی داعش تخریب شده، نیاز بیشتری به اقدامات انگلیس وجود دارد تا به دولت عراق کمک کند و جلوی عملیات های داعش در سیستم مالی این کشور را بگیرد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار