رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵ | کد خبر : 35388
 • در دیدار با هیات رئیسه کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی؛

  سرمدی: آسیا به عنوان مهد فرهنگ و تمدن غنی بشری است

  به گزارش وعده صادق، مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه عصر روز گذشته(سه شنبه) با رئیس و اعضای کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی (ICAPP) ملاقات کرد.

  در این ملاقات یونگ رئیس هیات مذبور به تشریح تاریخچه و اهداف این تشکل پرداخت. وی با اشاره به ملاقات های سودمند این هیات در تهران افزود: ما خواستار عضویت این تشکل به عنوان ناظر در مجمع عمومی سازمان ملل می باشیم و خواستار حمایت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار در این زمینه هستیم.

  وی افزود: بیش از ده کشور آسیایی از این ابتکار حمایت کرده اند و حمایت ایران نیز برای عضویت ناظر این کنفرانس در مجمع عمومی سبب تقویت هر چه بیشتر این تشکل خواهد شد.

  در این دیدار مرتضی سرمدی با اشاره به اهمیت آسیا به عنوان مهد فرهنگ و تمدن غنی بشری اظهار داشت: شایسته است از تمام ظرفیت های آسیا جهت همکاری در زمینه های فرهنگی، گردشگری و ارتباطات مردمی استفاده شود.

  وی همچنین به تمرکز هر چه بیشتر (ICAPP)بر دو موضوع مهم تاکید کرد و گفت: اول همبستگی و همکاری نزدیکتر کشورهای آسیایی در تمام زمینه ها و دیگر تلاش و فعالیت در مواجهه با چالش های مهمی چون افراط گرایی و تروریسم.

  وی افزود: افراط گرایی صرفا به این منطقه محدود نمی شود و امروزه یک معضل جهانی می باشد و شایسته است آسیا نقش فعال تری ایفا نماید.

  قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان در پایان افزود: جمهوری اسلامی ایران بطور اصولی از اهداف (ICAPP) حمایت می کند.

  گفتنی است حسن غفوری فرد از حزب موتلفه اسلامی به عنوان نماینده ایران در کنفرانس احزاب آسیایی هم در این ملاقات حضور داشت.

  مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار