رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸ | کد خبر : 35396
 • درخواست از رئیس رسانه ملی برای ساخت برنامه‌هایی با موضوع «تبیین برجام»

  فارس: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در نامه‌ای به ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نوشت: پس از گذشت یکسال از توافق و پس از گذشت چندین ماه از اجرایی شدن تعهدات ایران و به دنبال آن بی‌توجهی غرب نسبت به توافق انجام شده، خواهشمندیم جهت تنویر افکار عمومی در رابطه با مسئله برجام و نتایج آن، پخش تمام جلسات کمیسیون ویژه برجام  را در دستور کار رسانه ملی، قرار دهید و همچنین ساخت سری برنامه‌هایی با موضوع تبیین برجام را از حضرتعالی خواستاریم تا با توجه به تجربیات بعد از اجرای برجام، مشخص گردد کدام استدلال در باب آینده برجام صحیح بوده است.

  در ابتدای این نامه خطاب به علی‌عسگری آمده است: در ابتدا انتصاب حضرتعالی را به ریاست سازمان صدا و سیما تبریک عرض می‌کنیم و توفیق روزافزون شما را در این عرصه، آرزومندیم. اکنون که در آستانه اولین سالگرد توافق صورت گرفته میان کشورمان و اعضای گروه ۵+۱ با عنوان «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» هستیم به نمایندگی جمعی از بدنه دانشجویی کشورمان در قدیمی‌ترین قطب و کانون حقوق و علوم سیاسی ایران نکاتی چند را به استحضارتان می‌رسانیم.

  در ادامه آمده است: از آغاز انعقاد توافق برجام نظرات گوناگونی پیرامون متن توافق در فضای سیاسی کشور مطرح گردید. کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی، نقدهای مستدلی را بر متن توافق، خطاب به تیم مذاکره کننده، بیان می‌کردند اما علی‌رغم مطرح کردن انتقادها به ابهامات متن برجام از سوی منتقدین، گاهی حامیان برجام با تندی و برچسب زدن های گوناگون منتقدین را وادار به سکوت می‌کردند.

  این تشکل دانشجویی تاکید کرد: در چنین فضایی، رهبر انقلاب درخواست خود را مبنی بر برقراری فضایی آرام در جهت بیان نظرات دو طرف پیرامون توافق برجام مطرح نمودند،که خوشبختانه با واکنش مثبت رئیس سابق سازمان صدا و سیما مواجه شد و در آن زمان، شاهد چندین برنامه گفت‌وگو در باب نقد برجام بودیم و علاوه بر آن جلساتی با عنوان کمیسیون ویژه برجام با هدف بررسی این پرونده نیز از صدا و سیما پخش شد. اما با وجود بدعهدی‌های مکرر طرف مکار غربی و اثبات حقانیت بخشی از انتقادهای وارد به متن برجام، متاسفانه از آغاز ریاست حضرتعالی تاکنون، هیچ‌گونه تریبونی به منتقدین این توافق داده نشده است و آغاز ریاست شما،با پایان حضور منتقدین در رسانه، همراه گشت.

  در ادامه آمده است: حال پس از گذشت یکسال از توافق، و پس از گذشت چندین ماه از اجرایی شدن تعهدات ایران و به دنبال آن بی‌توجهی غرب نسبت به توافق انجام شده، خواهشمندیم جهت تنویر افکار عمومی در رابطه با مسئله برجام و نتایج آن، پخش تمام جلسات کمیسیون ویژه برجام  را در دستور کار رسانه ملی، قرار دهید و همچنین ساخت سری برنامه‌هایی با موضوع تبیین برجام را از حضرتعالی خواستاریم تا با توجه به تجربیات بعد از اجرای برجام، مشخص گردد کدام استدلال در باب آینده برجام صحیح بوده است.
  در آخر، پیروزی و موفقیت روزافزون حضرتعالی را از خداوند متعال، مسألت داریم.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار