رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴ | کد خبر : 35450
 • «ترزا می» فرآیند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کرد/ وزیر اول اسکاتلند هشدار داد

  به گزارش وعده صادق، «ترزا می» وزیر کشور سابق بریتانیا که تنها گزینه جایگزینی «دیوید کامرون» نخست وزیر کنونی است، امروز جانشین وی می‌شود.

   

  به نوشته اسکای نیوز، در حالی که هنوز ترزا می رسما نخست وزیر بریتانیا نشده است، فرآیند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کرده و به محض اینکه وارد ساختمان نخست وزیری شود، دیگر سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به وی فشار می‌آورند تا ماده ۵۰ معاهده لیسبون برای آغاز مذاکرات خروج را به جریان بیاندازد.

   

  از سوی دیگر خانم «نیکولا استرجون» وزیر اول اسکاتلند که مخالف شدید خروج از اتحادیه اروپا از همین ابتدا به می هشدار داد که اسکاتلند خواستار ماندن در اتحادیه اروپاست.

   

  استرجون ابراز امیدواری کرد روابط سازنده‌ای با نخست وزیر آتی بریتانیا داشته باشد و تصریح کرد که بخش کلیدی مسئولیتش محافظت از خواسته مردم اسکاتلند و حفظ جایگاه اسکاتلند در اروپا و اجتناب از هر خسارت اقتصادی ممکن حاصل از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است.

   

  خانم استرجون ادامه داد که در پیامی به ترزا می تاکید کرده است، از اولویت‌های نخست وزیر باید این باشد که جایگاه اسکاتلند در اتحادیه اروپا حفظ شود.

   

  دیوید کامرون هم که امروز از نخست وزیری بریتانیا کنار می‌رود در مصاحبه‌ای با روزنامه تلگراف ابراز امیدواری کرد بریتانیا قوی‌تر از قبل شده و با رونق اقتصادی و فرصت‌های بیشتر روبرو شود.

   

  بعد از برگزیت، شکاف میان حزب محافظه‌کار، کامرون را وادار به کناره‌گیری کرد و ۵ نفر از اعضای این حزب برای جانشینی وی نامزد شدند. بعد از رای‌گیری میان نمایندگان محافظه‌کار در پارلمان، تنها دو نفر برای انتخابات نهایی در میان کلیه اعضای حزب باقی ماندند که با کناره‌گیری یکی از نامزدها تنها گزینه جانشینی خانم ترزا می شد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار