کد خبر : 3546
تاریخ انتشار : جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰:۱۵
150 مشترک

نخستین قطعنامه ضدایرانی بعد از فتنه رقم خورد/ الگوی عده‌ای امروز حکومت سعودی است

وزیر سابق اطلاعات گفت: نخستین قطعنامه‌ای که به سازمان ملل رفت، پس از فتنه بود و فتنه‌گران و حامیان آن‌ها در سازمان ملل راه‌های فشار را مطرح کردند.

حیدر مصلحی

به گزارش وعده صادق به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام حیدر مصلحی عصر امروز در ویژه‌برنامه مرزبانی فرهنگی با محوریت بررسی ابعاد نفوذ در آستانه ۹ دی در محل مهدیه مشهد اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد بحث تحریف گفتمان امام(ره) را بیان کردند و آنجا جمله‌ای برای هوشیاری ملت ایران فرمودند با این مضمون که اگر راه امام(ره) را گم یا فراموش کنیم یا خدای ناکرده عمداً کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.

وی بیان کرد: این بسیار قابل توجه است و دقیقاً در این بحث، مقام معظم رهبری بحث تحریف را مطرح کردند و این یک سخنرانی مهم بود و به‌دنبال آن بحث نفوذ مطرح شد و دقیقاً در راستای بحث تحریف، مسیر انقلاب مطرح شد.

وزیر سابق اطلاعات تأکید کرد: سال ۴۲ شهید عراقی و آقای عسگراولادی در قم خدمت امام راحل می‌رسند، آن زمان ایشان می‌فرمایند “من از نهضت خود سه هدف ایجاد حکومت اسلامی، بیداری اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور را دنبال می‌کنم” و امروز هر سه هدف دنبال می‌شود؛ امروز شاهدیم در قالب پروژه نفوذ تحریف مسیر امام(ره) دنبال می‌شود.

مصلحی تأکید کرد: دشمن زحمات زیادی برای ما درست می‌کند اما مهم این است که در این مسیر باقی بمانیم، در رابطه با بحث نفوذ باید گفت یک نمونه نفوذ موردی داریم و یک نفوذ جریانی داریم.

وی خاطرنشان کرد: در نفوذ موردی دشمن به‌دنبال ترور است و گاهی نیز به‌دنبال این است که فردی را به قدرت برساند، امروز هم در نفوذ موردی تمام خطوط قرمز کنار گذاشته شده و دیگر مانند گذشته نیست. جاسوس در گذشته فردی بود که سرویس اطلاعاتی با وی هر از چند گاهی در ارتباط باشد، اما امروز دیگر این‌گونه نیست.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه در نفوذ موردی دو مسئله جنسیت و پول بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: علاوه بر این نفوذ جریانی را نیز شاهد هستیم، دشمن در نفوذ جریانی به‌دنبال التقاط فکری است.

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در طول سی و چند ساله عمر انقلاب، حوادث قابل توجهی شکل گرفته که نمی‌توان از آن عبور کرد، برای تحریف و نفوذ بروید دوره سازندگی را نگاه کنید، زیرا مسیر طی‌شده ایجاد یک نظام سرمایه‌داری بود. معوقات بانکی که امروز اقتصاد کشور را فلج کرده متعلق به چند نفر است؟ در دوره اصلاحات نیز نفوذ و تحریف دوره خاصی را طی کرده است.

وی افزود: بحث تحریف در این دوره با نفوذ همراه بود و معتقد بودند اندیشه امام(ره) را باید به تاریخ سپرد؛ امروز در این مسیر پیشرفت کرده‌اند و می‌خواهند اندیشه امام راحل به تاریخ پیوسته شود، تاریخ اسلام را ببینید؛ مقام معظم رهبری ۷ اصل از اصول امام(ره) را مطرح کردند.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: اصل اول این بود که امام راحل به‌دنبال اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی بودند، کلمات امام را در صحیفه نور ببینید تا تعاریف اسلام آمریکایی را ببینید، اسلام آمریکایی همان اسلام اموی و ابوسفیان است و باید ببینید که اینها در تاریخ چه کردند.

مصلحی گفت: عده‌ای امروز الگویشان حکومت سعودی است؛ امام راحل فرمود اسلام اشرافی‌گری و ابوسفیان در نقطه مقابل اسلام پابرهنه‌ها مطرح است، این‌ها کلمات امام است.

وی بیان کرد: در فتنه هم اتفاقی که افتاد این بود که نخستین قطعنامه‌ای که به سازمان ملل رفت، پس از فتنه بود و فتنه‌گران و حامیان آنها در سازمان ملل راه‌های فشار را مطرح کردند. یکی از بحث‌های جدی و مهم این است که دشمن در نفوذ “انتخابات” را مدنظر قرار داده است.

وزیر سابق اطلاعات اظهار داشت: امروز ما با فتنه‌های مختلفی که دشمن برای ما طراحی می‌کند، مواجه هستیم؛‌ دشمن دست از سر ما بر نمی‌دارد و تنها زمانی کوتاه می‌آید که ما از ارزش‌هایمان دست برداریم. دشمن با بحث نفوذ با ایجاد اشتباه محاسباتی برای مسئولان و خواص، فضا برای ورود خود طراحی کرده است.

مصلحی افزود: در تاریخ “فتنه” سابقه دارد، حکومت امیرالمومنین(ع) با ۳ فتنه جمل، نهروان و صفین مواجه بود، امروز دشمن در جنگ نرم آن را از طریق رفتار، ساختار و افکار دنبال می‌کند؛ وقتی که بحث مقوله “شورا” مطرح است انتهای آن چیزی جز تغییر ساختار نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر ساختار نظام تغییر کند، آنچه آمریکا می‌خواهد، به‌وجود می‌آید. در فتنه ۸۸، آمریکا از ولی‌فقیه سیلی خورد، بنابراین به‌دنبال تنش و برهم ریختن اتحاد ایران است. قبل از سال ۸۸ بحث صیانت از انتخابات و تقلب مطرح بود و امروز نیز قبل از انتخابات زمینه‌سازی‌هایی شکل گرفته که در راستای اجرای پروژه نفوذ است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه آنچه امروز اتفاق می‌افتد “فتنه جمل” است که طلحه و زبیر در آن حضور داشتند، خاطرنشان کرد: می‌گویند از تاریخ عبرت بگیریم، تاریخ در ۱۴۰۰‌سال از عمر اسلام شامل یهود و صهیونیست بود. پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) ما در حق اسلام چه کردیم؟

مصلحی تصریح کرد: در جنگ جمل، دشمن جریانات، افراد، گروه‌ها و افراد مختلفی که با اسلام همراه بودند را مورد ارزیابی قرار داد، جریانی را به جان اسلام انداخت که آن بنی‌امیه بود.

وی ادامه داد: امروز نیز رسانه در جهت‌دهی جامعه نقش زیادی دارد؛ بنی‌امیه ۸۴ سال حکومت کرد و ۲۱ سال معاویه در دنیای اسلام حکومت داشت، اما ما روحانیون چقدر به این موضوع پرداختیم. جنگ نرم کار را به‌جایی می‌رساند که امیرالمؤمنین(ع) وقتی در محراب به شهادت رسید، گفتند مگر امیرالمؤمنین(ع) نماز می‌خواند؟ امروز می‌گویند مگر ولی‌فقیه هم دین دارد و این راه نفوذ در جنگ نرم است.

مصلحی خاطرنشان کرد: تهدید و ایجاد ترس موضوعاتی است که دشمن دارد روی آن کار می‌کند. کافی است که شبکه‌های ماهواره‌ای ببینید، امروز بی‌بی‌سی مروج امام(ره) شده است؛‌ آیا بی‌بی‌سی خط امام(ره) را دارد و دلسوز امام راحل است؟

وی ادامه داد: “وعده دروغ” یکی دیگر از مسائلی است که در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است. مشغول‌کردن دولت به خیال‌پردازی و آرزوهای طول و دراز و زیبا جلوه‌دادن عملکرد نادرست، شایعه‌سازی و دروغ‌پراکنی، القاء سیاسی و اینکه “ما نمی‌توانیم” و ایجاد غفلت، از جمله مسائلی است که “نفوذ” را وارد کشور کرده است.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: در قرآن‌کریم آمده ولایتمدار یهود و نصارا نباشید. آیا این موضوع در دنیا غیر از آمریکا و اروپا است؟ کسانی که در دل، بیمار هستند، طرف یهود نصارا را می‌گیرند و معتقدند که اگر به سمت اروپا و آمریکا نروند صدمه می‌بینند در صورتی که قرآن‌کریم می‌گوید: نفرتی الهی می‌آید و همه این‌ها را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه همین که برجام به نتیجه رسید نخستین وزیر خارجه که وارد ایران شد، فرانسه بود، عنوان کرد: شرکت‌های فرانسوی و وزیر خارجه فرانسه پس از اینکه برجام به نتیجه رسید، وارد ایران شدند که این حضور پشت‌صحنه‌های زیادی را به‌همراه دارد.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه دشمن در مقابله با نفوذ چارچوب‌هایی را در نظر گرفته است، تصریح کرد: القای ضرورت کنار آمدن با آمریکا، ایجاد و اشتباه محاسباتی، تلاش برای فرسایش ظرفیت‌های نظام و نفوذ به‌دنبال این موضوع، پیوندزدن مشکلات معیشتی مردم با جهت‌گیری سیاسی و امنیتی نظام و ایجاد باور همراه با حل مشکلات اقتصادی کشور، از جمله چارچوب‌هایی است که دشمن در مقابله با نفوذ در پیش گرفته است.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب