• تاریخ انتشار: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۹ | کد خبر : 3550
 • مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران

  جبران عقب‌ماندگی مزد کارگران وعده رئیس جمهور است

  حسن روحانی رئیس‌جمهور

  فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،از برگزاری جلسه شورای مشورت سه جانبه ملی در یکشنبه آینده خبر داد و گفت: در جلسه شورای سه جانبه ملی ادامه بررسی‌های سبد معیشت خانوار کارگری مطرح می‌شود.

  وی بیان کرد: قرار است اولین گزارش از کمیته مزد از سبد معیشت خانوار در جلسه یکشنبه قرائت شود. گزارشی که کمیته های تخصصی تشکل های کارگری از سبد معیشت خانوار به دست می‌آورند بر اساس حداقل های زندگی است که برای یک خانوار 4نفره بر اساس نیازهای واقعی شامل(خوراک،پوشاک،درمان، و هزینه مسکن)است.

  مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران به صحبت های ربیعی مبنی بردستور رئیس جمهوری برای جبران عقب ماندگی دستمزدها در برنامه ششم اشاره کرد و گفت:همانگونه که وزیر کار اعلام کردند که قرار است عقب ماندگی مزدی جبران شود، در جلسه روز یکشنبه سه جانبه ملی به دنبال این هستیم که بررسی کنیم راهکار دولت برای جبران عقب ماندگی مزدی چیست.

  توفیقی با بیان اینکه برای ورود به دستمزد 95 اولین درخواست ما تصویب حق مسکن با امضای هر سه شرکای اجتماعی است گفت:مصوبه سال گذشته شورای عالی کار امضای هر سه شرکای اجتماعی را داشت اما تأیید نشد.

  وی افزود:درخواست تشکل های کارگری این است که افزایش حق مسکن سال 94 که مصوبه شورای عالی کار را دارد در هئیت وزیران بررسی شود و سپس وارد دستمزد سال 95 شویم. برای خروج از رکود تحریک تقاضا لازم است. از آنجایی که اکثر محصولات داخلی توسط کارگران و نیروی کار داخلی خریداری می‌شود، برای این هدف این اقشار و طبقات باید از توان خرید مناسب برخوردار باشند بنابراین افزایش دستمزد آن‌ها به خروج از رکود تولید و رونق بازار نیز کمک می‌کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار