• تاریخ انتشار: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۹ | کد خبر : 3550
 • مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران

  جبران عقب‌ماندگی مزد کارگران وعده رئیس جمهور است

  حسن روحانی رئیس‌جمهور

  فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،از برگزاری جلسه شورای مشورت سه جانبه ملی در یکشنبه آینده خبر داد و گفت: در جلسه شورای سه جانبه ملی ادامه بررسی‌های سبد معیشت خانوار کارگری مطرح می‌شود.

  وی بیان کرد: قرار است اولین گزارش از کمیته مزد از سبد معیشت خانوار در جلسه یکشنبه قرائت شود. گزارشی که کمیته های تخصصی تشکل های کارگری از سبد معیشت خانوار به دست می‌آورند بر اساس حداقل های زندگی است که برای یک خانوار 4نفره بر اساس نیازهای واقعی شامل(خوراک،پوشاک،درمان، و هزینه مسکن)است.

  مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران به صحبت های ربیعی مبنی بردستور رئیس جمهوری برای جبران عقب ماندگی دستمزدها در برنامه ششم اشاره کرد و گفت:همانگونه که وزیر کار اعلام کردند که قرار است عقب ماندگی مزدی جبران شود، در جلسه روز یکشنبه سه جانبه ملی به دنبال این هستیم که بررسی کنیم راهکار دولت برای جبران عقب ماندگی مزدی چیست.

  توفیقی با بیان اینکه برای ورود به دستمزد 95 اولین درخواست ما تصویب حق مسکن با امضای هر سه شرکای اجتماعی است گفت:مصوبه سال گذشته شورای عالی کار امضای هر سه شرکای اجتماعی را داشت اما تأیید نشد.

  وی افزود:درخواست تشکل های کارگری این است که افزایش حق مسکن سال 94 که مصوبه شورای عالی کار را دارد در هئیت وزیران بررسی شود و سپس وارد دستمزد سال 95 شویم. برای خروج از رکود تحریک تقاضا لازم است. از آنجایی که اکثر محصولات داخلی توسط کارگران و نیروی کار داخلی خریداری می‌شود، برای این هدف این اقشار و طبقات باید از توان خرید مناسب برخوردار باشند بنابراین افزایش دستمزد آن‌ها به خروج از رکود تولید و رونق بازار نیز کمک می‌کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد