کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴ | کد خبر : 35520
 • به گزارش وعده صادق ،حسین توکلی گفت‌ :براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعدازظهر پنجشنبه ۲۴ و جمعه ۲۵ تیر ۹۵ در ۳۶۹ شهرستان مختلف کشور و ۴۶۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

  وی افزود:‌ آزمون داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۲۴ تیر و هنر در بعدازظهر پنجشنبه برگزار می‌شود، همچنین آزمون داوطلبان گروه‌‌های علوم تجربی صبح جمعه ۲۵ تیر و زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه برگزار می‌شود.

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت‌:‌ آزمون سراسری سال ۹۵ برای داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی،‌ علوم تجربی،‌ علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی همانند آزمون سال گذشته در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان باید در یک جلسه به سؤالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی خود پاسخ دهند.

  ** نحوه طراحی سؤالات کنکور ۹۵

  توکلی ادامه داد:‌ سؤالات آزمون عمومی و اختصاصی به‌صورت تستی و از کتب دوره دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نظام جدید سالی‌واحدی که در دفترچه شماره یک به‌عنوان منابع طرح سؤال اعلام شد، طرح شده است. در طراحی سؤالات هر درس از فصولی که وزارت آموزش‌ و پرورش بر اساس بخشنامه‌ها آنها را حذف کرده، سؤال طراحی نشده است.

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ سؤالات آزمون سراسری همانند سال گذشته مفهومی است و این به‌منزله دشواری نیست بلکه نشانگر آن است افرادی که کتب درسی را دقیق مطالعه کرده‌اند، می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند.

  ** پاسخگویی به ۱۰۰ سؤال عمومی در ۷۵ دقیقه

  توکلی ادامه داد:‌ سؤالات آزمون عمومی در دفترچه شماره یک و جمعاً ۱۰۰ سؤال است که شامل ۲۵ سؤال فارسی، ۲۵ سؤال عربی، ۲۵ سؤال معارف و ۲۵ سؤال انگلیسی است که داوطلبان باید در مدت ۷۵ دقیقه به ۱۰۰ سؤال مندرج در دفترچه پاسخ دهند.

  وی عنوان کرد: داوطلبانی که باید به سؤالات معارف غیر از اسلامی یا زبان غیر از انگلیسی پاسخ دهند باید به سؤالات اقلیت‌های مذهبی و زبان‌های خارجی غیرانگلیسی که ضمیمه دفترچه شماره یک است، پاسخ دهند.

  ** نحوه پاسخگویی به سؤالات اختصاصی

  مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص سؤالات آزمون اختصاصی مطرح کرد: گروه علوم ریاضی ۱۳۵ سؤال اختصاصی دارد که باید در قالب دفترچه شماره دو و در مدت ۱۷۵ دقیقه به آن پاسخ داد. گروه علوم تجربی نیز ۱۷۰ سؤال اختصاصی دارد که باید در مدت ۱۷۵ دقیقه به آن پاسخ داد. داوطلبانی که دیپلم بهیاری دارند یا در شغل بهیاری شاغلند باید علاوه بر پاسخ به سؤالات اختصاصی گروه علوم تجربی به ۵۰ سؤال تخصصی بهیاری در قالب دفترچه شماره سه به‌مدت ۳۰ دقیقه پاسخ دهند.

  وی مطرح کرد:‌ داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید به ۱۸۰ سؤال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دهند و افرادی که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند باید به ۲۰ سؤال اصول عقاید و فقه در مدت ۲۰ دقیقه نیز پاسخ دهند.

  توکلی افزود:‌ داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید به ۱۶۰ سؤال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی که زبان خارجی آنها انگلیسی، فرانسه یا آلمانی است باید به ۷۰ سؤال در مدت ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند.

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود به اطلاعات برگه راهنما توجه کنند و براساس آن در امتحان حاضر شوند. داوطلبانی که موفق به اعلام علاقه‌مندی خود برای پذیرش در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی و پیام نور نشد‌ه‌اند با پرداخت مبلغ ۹ هزار و ۲۰۰ تومان به‌صورت الکترونیک و از طریق سایت سازمان سنجش با ورود به بخش ویرایش از تاریخ ۲۰ تیر تا ۲۳ تیر نسبت به اعلام علاقه‌مندی خود اقدام کنند.

  ** نحوه پذیرش در دانشگاه‌ آزاد و دانشگاه‌های شهیدرجایی و فرهنگیان

  توکلی بیان کرد:‌ متقاضیان رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص برای انتخاب رشته‌های مذکور بر اساس اطلاعیه‌ای که دیروز منتشر شد از تاریخ ۲۴ لغایت ۳۰ تیر اقدام کنند و در رابطه با رشته‌های تحصیلی مورد نیاز آموزش‌ و پرورش در دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان باید هنگام انتخاب رشته علاقه‌مندی خود را اعلام کنند.

  وی گفت:‌ داوطلبان برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد که پذیرش آنها براساس آزمون است باید ضمن شرکت در آزمون سراسری، پس از اعلام نتیجه اولیه و دریافت کارنامه برای انتخاب رشته به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند./تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  سایه روشن کاهش ذخیره قانونی بانکها/رفتاربانکهای خصوصی در تخصیص‌ها اداره وزارت‌خانه از دست فرهادی در رفته/ وزیر درباره حضور محکومان امنیتی در دانشگاه توضیح دهد عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل جانباز مدافع حرم مشکل هنگ کردن کیبورد در iOS 10 حل شد+ آموزش ممنوعیت ورود اتوبوس‌های بین شهری به پایتخت کاهش دید و مه گرفتگی در جاده های ۴ استان کشور انفجار، صادرات گاز ایران به ترکیه را قطع کرد ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است محصولات ارگانیک ما در کشورهای دیگر قابل پذیرش نیست رزمایش الی بیت المقدس در بابلسر برگزار می‌شود آغاز مرحله دوم عملیات آزاد سازی موصل هواپیمای معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک از باند خارج شد عکس/ بازار غذای زیبا در هلند پلیس "خاوری" را شناسایی کرد/ادامه کار نیازمند اقدام مقامات قضایی و سیاسی است کتاب "نظری بر وضعیت فضای مجازی همسایگان ایران" منتشر شد روسیه خواستار تحقیق دمشق در مورد اتهام حملات شیمیایی شد فیلم/ ترامپ: شما را در تعلیق نگاه می دارم!!! ناگفته‌های فرزند شهید مدافع حرم خرمشهری از شهادت پدر مجلس با دانش آشتیانی درباره فتنه ۸۸ تعارف نخواهد داشت روایت مصطفی مستور از نویسندگی