• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۸ | کد خبر : 35535
 • به گزارش وعده صادق به نقل از نیویورک‌تایمز،این عکس از فاصله ۴٫۳ میلیون کیلومتری مشتری توسط جونو گرفته شده و به گفته دانشمندان ناسا نشان می‌دهد که تمام سیستم‌های این فضاپیما توانسته‌اند از مرحله سخت عبور به مدار مشتری به سلامت عبور کنند. در این تصویر علاوه بر مشتری سه قمر بزرگ این سیاره یعنی آیو،اروپا و گانمید دیده می‌شوندلکه سرخ بزرگ که روی مشتری در این عکس دیده می‌شود نام بزرگ‌ترین توفان عظیم چرخان در سطح  این سیاره است. این توفان در راستای کمربندها و منطقه‌های مشتری جریان دارد. از زمان کشف این لکه تا کنون، بارها دیده شده که قطر آن تا سه برابر قطر زمین افزایش یافته است. ابعاد لکه سرخ ۲۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کیلومتر در جهت شرق به غرب و ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ کیلومتر در جهت شمال به جنوب است. فضاپیمای جونو حدود دو هفته قبل  پس از یک سفر پنج ساله با موفقیت وارد مدار سیاره مشتری شد.

   

  رسیدن جونو به مشتری لحظه‌ای مهم و سرنوشت ساز برای بشر به حساب می‌آید. سیاره‌ مشتری رازهای زیادی درباره‌ نحوه‌ تشکیل سیارات و پیدایش حیات دارد. قرار است این فضاپیما اطلاعاتی را راجع به گازهای موجود در مشتری، ساختار آن و میدان مغناطیسی سایر مدارهای آن به زمین مخابره کند.

  یکی از مهم‌ترین مسئله‌هایی که دانشمندان می‌خواهند بدانند وجود داشتن یا نداشتن آب در اتمسفر این سیاره است. آنها حدس می‌زنند که به احتمال قوی روی این سیاره آب وجود دارد. به طور کلی سفر جونو به مشتری می‌تواند به سوال‌های بسیار مهمی درباره‌ی جهان پاسخ دهد.

     نظر مخاطبان                                  تایید شده: 3               در انتظار تایید:0

  نام:
     

  1. MaryMJ گفت:

   Hello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best regards, Mary.

  2. valium order گفت:

   Thank you for sharing your amazing web-site.

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار