• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶ | کد خبر : 35653
 • به گزارش وعده صادق به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در جمع مبلغان جنوب شرق کشور، با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع گفت: وهابیت پس از تسلط بر مدینه، بقیع را تخریب کرد و بر اساس برنامه‌ریزی که انجام داده بودند قصد داشتند قبور اولیاءالله مدفون در مکه را نیز از بین ببرند که چنین کردند.

  وی افزود: اگر این مسئله را با مسائل امروز مقایسه کنیم، به نقشه‌ای می‌رسیم که این دو جریان وهابیت و داعشیون امروز را به هم پیوند می‌دهد؛ این گروه نقشه دارند که اسلام را از بین ببرند.

  رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان کرد: وهابیت تنها یک گروه مخالف شیعه نیست، بلکه آنها با اهل تسنن و اسلام مخالف هستند و مسایلی که مطرح می‌کنند هیچ ربطی به اسلام ندارد.

  وی با بیان اینکه علمای ما از صد سال پیش هشدار می‌دادند که این گروه به دنبال تخریب مکه و کعبه‌ای هستند که حرمت آن در قرآن تصریح شده است، گفت: ولی در گذشته این پیش بینی قابل باور نبود، اما امروز که آن‌ها به همه مقدسات قرآنی هتاکی می‌کنند دیگر هیچ بعید نیست که آن‌ها چنین کاری کنند چون به دنبال نابودی تمامی ظواهر دینی و اسلامی هستند.

  این استاد حوزه با بیان این مطلب که نباید از نقشه‌های دشمنان در این زمینه غافل شد، تصریح کرد: نمود این تفکر، طالبان وداعش است؛ وقتی تاریخ مصرف داعش نیز تمام شود، دشمنان مدل جدید دیگری رو خواهند کرد و به همین خاطر باید همیشه به هوش باشیم.

  مکتب اهل بیت(ع) تطبیق تمامی با قرآن کریم دارد

  آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: مکتب اهل بیت(ع) تطبیق تمامی با قرآن کریم دارد و هیچ یک از روایت اهل بیت(ع) با قرآن متناقض نیست، بلکه شعار این مکتب نیز آن است که روایات ما با قرآن سنجیده می‌شود.

  وی گفت: استشهاداتی که اهل بیت(ع) به قرآن دارند در هیچ مکتبی به چشم نمی‌خورد و این مسئله ناشی از یک تعصب خام نیست، بلکه مستندات آن غیرقابل انکار است؛ نگاه قرآنی مکتب اهل بیت (ع) با هیچ مکتبی قابل قیاس نیست.

  عضو جامعه مدرسین افزود: اگر کسی با مکتب اهل بیت(ع) مأنوس نباشد به هیچ عنوان نمی‌تواند به فهم عمیق از قرآن برسد و تفسیر او تفسیر به رای خواهد بود.

  وی اظهارکرد: یک مبلغ شیعه باید اعتقاد قلبی داشته باشد که حقیقت قرآن در مکتب اهل بیت(ع) وجود دارد؛ افتخار ما نیز آن است که در این مسیر بدون تعصب و فقط با نگاه استدلال می‌نگریم و هرچه بیشتر مطالعه می‌کنیم و به ابعاد عمیق این جریان مقدس پی می‌بریم.

  آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: توصیفاتی که امام علی(ع) و امام باقر(ع) و سایر ائمه از قرآن و مبانی قرآن دارند در هیچ نقل و قول و کتابی دیده نمی‌شود؛ مخالفان مکتب اهل بیت(ع) به ظاهر و قرائت و حفظ قرآن تاکید دارند، ولی مکتب اهل بیت(ع) علاوه بر قرائت بر فهم و تدبری که در قرآن نیز مورد تأکید است اصرار دارد؛ در حالی که در هیچ آیه‌ای از قرآن روی بحث حفظ اصرار نشده است، ولی مسئله تدبر بیشترین تأکیدات قرآنی را به خود اختصاص داده است.

  فهم اشتباه از قرآن باعث شکل گیری گروه‌های خشن و ظاهرگرا شده است

  وی گفت: متأسفانه همین فهم اشتباه از قرآن باعث ایجاد این همه انحرافات در این گروه‌ها و شکل گیری گروه‌های خشن و ظاهرگرا شده است؛ وقتی تدبر در قرآن و تمسک به فرهنگ اهل بیت(ع) از بین رفت چنین مشکلاتی ایجاد می‌شود.

  این استاد حوزه بیان کرد: در خصوص آیات مهدویت، آیه مشهوری که به تصریح از تسلط و حاکمیت صالحان بر روزی زمین و امنیت برای صالحان سخن گفته است، تفسیر اهل بیت(ع) و افرادی مثل فخر رازی این تفاوت‌ها را مشخص می‌کند.

  وی گفت: قرار نیست که تقیه کنیم ونگوییم که امام باقر(ع) به یکی از بزرگ‌ترین فقهای مقابل اهل بیت(ع) فرمودند که هیچ حرفی از قرآن به شما ارث نرسیده است.

  آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: متأسفانه دشمنان روزی تأکید بر چاپ قرآنی کردند که در آن آیات جهاد وجود حذف شده و از طرفی امروز نیز وهابیت خشن آیات مرتبط به مراوده با مردم و دعوت صحیح به اسلام را کنار گذاشته و اسلامی خشن را به رخ کشیده است.

  وی گفت: همه شیعیان به خصوص دلسوزان این مکتب در مناطق مرزنشین کشور که مرزنشینان مکتب اهل بیت(ع) هستند باید قدر این مکتب را بدانند و هر روز دانش خود را ارتقا دهند، زیرا حتی مراجع ما نیز وقتی که هفتاد سال در این مکتب تلمذ کرده‌اند نیز بیان می‌کنند که تا اینجا عمر تنها قطره‌ای از دریای علم اهل بیت(ع) را دریافته‌اند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد