رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۸ | کد خبر : 35806
 • واکنش شدید سازمان انرژی اتمی به اظهارات فریدون عباسی

  به گزارش وعده صادق ،متن روابط عمومی سازمان انرژی اتمی ایران به این شرح است:

  شما خود را مظهر اعطاء و سلب حق کرده‌اید و گفته‌اید که نان به نرخ روزخور‌ها حق انتقاد از برجام را ندارند. به راحتی اتهام می‌زنید و به خود حق می‌دهید که مصدر سلب و اعطاء حق دیگران باشید. شما یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان هسته‌ای ایران و جهان که به حسن اخلاق اشتهار دارد و مایه افتخار کشور است، را به خوردن نان به نرخ روز، حزب باد، دروغگویی به نمایندگان مجلس و مردم متهم کرده‌اید و گفته‌اید که: «باید مراقب این‌ها باشیم.

  نباید اجازه بدهیم این افراد رنگ عوض کنند و الان مواضع ضد آمریکایی بگیرند. این‌ها خودشان به آغوش آمریکا رفتند و این مسائل را پذیرفتند. صلاحیت ندارند بیایند و در شرایط فعلی از برجام انتقاد کنند. این‌ها مدافع برجام بودند و باید از صحنه سیاسی کشور حذف شوند.»

  ما در پاسخ به این مطالب ناروا سخنان خودتان را به خودتان برمی‌گردانیم تا وجدانتان و البته وجدان عمومی و مردم خود قضاوت کنند. هر چند که وجدان عمومی همین چند ماه پیش در بحبوحه انتخابات مجلس پاسخ شما را داد. چرا بدون دلیل و مستند اتهام مخالفت با برجام به ایشان می‌زنید تا بتوانید اتهام حزب بادی و نان به نرخ روز خوردن را وارد کنید؟ این اتهامات چیزی جز مغشوش گفتن ناشی از تب سیاسی نیست.

  پاسخ به این مطالب بی‌اساس، اگر منافع ملی و توجه به ارزش‌های اخلاقی مانع نباشد، بسیار کوتاه و گویاست اما افسوس که باید با زبان و دهان بسته سخن گفت. شما بی‌دلیل ایشان را متهم به مخالفت با برجام می‌‌کنید و بعد هم حکم صادر می‌کنید که ایشان حق مخالفت با برجام را ندارد. کدام اظهار و استدلال ایشان را در مخالفت با برجام دیدید که چنین حکم ناروایی صادر می‌کنید؟

  ایشان که همچنان عمیقاً معتقد است که در بعد فنی هیچ‌کدام از حقوق و برنامه‌های هسته‌ای کشور صدمه‌ای ندیده است بلکه راه برای توسعه این صنعت باز شده است. بسیاری از ادعای فنی مورد اشاره شما آنقدر آمیخته به بغض و عداوت است که تفکیک آن را از واقعیت برای خواننده دشوار می‌کند.

  چرا حال که کشور قادر شده است ولو به زعم شما بالاجبار (که صد البته چنین نیست) آب سنگین خود را به بازارهای پیشرفته دنیا بفروشد، آن را خسران مبین می‌بینید؟

  آیا ترجیح می‌دهید ده‌ها بلکه صد‌ها تن آب سنگین تولیدی که در حال حاضر مورد نیاز کشور نیست را در مخازن نگهداری کرده و کشور را از بازارهای ارزشمند این کالای استراتژیک که برای ادامه تولید به آن نیاز دارد، به دلیل عشق به انزوا، محروم کنید؟!!

  این چه استدلالی است که می‌گویید: «چه خوب شد که… (مقام‌های عالی کشور)، مجلس محترم و شورای‌عالی امنیت ملی ورود پیدا کرده‌اند و… اجماعی در کشور بوجود آمد که به دولت اجازه بدهند برود و این کار خبطی را که دنبالش رفته است، اجرا کند.» آیا می‌دانید با این سخنان مقام‌ها و مراجع عالی کشور را متهم به صدور اجازه انجام کار خبط می‌کنید؟!!

  می‌گویید: «این‌ها دچار توهم دانایی هستند… اطلاعات واقعی را کتمان می‌کنند… شما باید به ما احترام می‌گذاشتید و اول ما را وارد می‌کردید…» بعد هم بدون اینکه خود متوجه شوید مردم را متهم به ناآگاهی و نادانی و رای دادن به این گروه می‌کنید.

  می‌خواهید که دولت به جای مذاکره به سمت غنی‌سازی ۵۶ درصد می‌رفت؟ خوب چرا شما که در دوره صدور قطعنامه‌های تحریمی فرصت غنی‌سازی ۵۶ درصد داشتید، چنین نکردید؟ چرا اصرار به ادامه تولید ماشین‌های نسل اول به جای جایگزینی آن‌ها با نسل پیشرفته‌تر داشتید؟

  در خصوص راکتور اراک هم تناقضهای فنی و سیاسی آشکاری در اظهاراتتان است. ما وجدان عمومی را به خواندن دوباره آن و قضاوت در این باره فرا می‌خوانیم.

  حل مشکل مواد اولیه (اورانیوم طبیعی) از نظر شما بسیار ساده است و فرانسه را به عنوان نمونه مطرح می‌کنید اما غافل از آن هستید که اگر با جهان در تعامل نباشید و زیر چنبره تحریم گرفتار باشید، نمی‌توانید مانند فرانسه روی منابع دیگر کشور‌ها حساب باز کنید.

  با این وجود اگرچه همواره ریاست محترم سازمان آماده و پذیرای انتقادات و پیشنهادات سازنده بوده اما در نحوه و چگونگی بیان این انتقاد‌ها و پیشنهاد‌ها، توصیه ما به تقوی، ترس از خدا، رعایت اخلاق و انصاف، پرهیز از کینه، بغض، عداوت و حسادت است./ایلنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار