رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۸ | کد خبر : 35877
 • حمایت مقام معظم رهبری و اراده ملی در تصویب برجام تاثیرگذار بود

  محمد جواد جمالی با اشاره به سالگرد تصویب برجام گفت: توافق برجام در شرایطی به تصوب رسید که حمایت مقام معظم رهبری و اراده ملی در آن تاثیرگذار بود البته می‌توانستیم از توافق محکم‌تر و با تدبیر بیشتری حراست کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای اجتناب ناپذیر بود، ‌گفت: وقتی رهبری اجازه مذاکره دادند و توافق را با شروطی قبول کردند ما هم آن را قبول داریم منتها در شرایط فعلی دستاوردهای عملی برجام کم است و این موضوع باعث انتقاد رهبری نیز شده است.

  جمالی ادامه داد: همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز از اجرا نکردن تعهدات طرف غربی به خصوص آمریکایی‌ها انتقاد کردند ما نیز معتقدیم چرا در شرایطی که بنا بر اذعان آن‌ها ما تعهداتمان را عملی کردیم غربی‌ها تعهداتشان را اجرایی نکردند؟ پاسخی که می‌توان آن را در بدعهدی غربی‌ها یافت که به قول آقای صالحی دبه درآورند.

  وی در ادامه یادآور شد: تقریبا بعد از گذشت یکسال از تصویب برجام و شش ماه از اجرایی شدن آن موافقان و مخالفان برجام متفق‌القول هستند آن‌قدر که انتظار می‌رفت توقعات برآورده نشده است به طوری که هنوز خیلی از تحریم‌ها همچون تحریم‌های بانکی به طور کامل برداشته نشده و هواپیمایی وارد کشور نشده است.

  این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در عین حال گفت: البته در بحث بیمه‌ها و فروش نفت مقداری گشایش شده اما در نهایت پول‌ها برگردانده نشده، آمریکا نیز ارتباطات دلاری ما درمعاملات اقتصادی را تسهیل نکرده که این ها همه به خاطر پایبند نبودن غربی‌ها و آمریکا به تعهداتش است؛ آن‌ها فریب‌کاری می‌کنند ولی ما همه تعهدات اعم از تغییر وضعیت رآکتور اراک، کاهش سانتریفیوژها و کم کردن درصد غنی سازی  از۲۰ به ۳.۶ درصد را انجام دادیم این‌ها همه نشان می‌دهد که باید سخن رهبری مبنی بر اینکه یک قدم آن‌ها بردارند و بعد یک قدم ما،اجرایی می‌شد.

  جمالی در پایان تاکید کرد: در کنار تمامی این انتقادات به برجام  همه باید پشتیبان مذاکره‌کنندگان فارغ از دیدگاه‌های جناحی باشیم واگر هم ایرادی و انتقادی وجود دارد باید صالحانه، مشفقانه و منصفانه در فضایی آرام به مسوولان و مذاکره‌کنندگان منتقل شود.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار