• تاریخ انتشار: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۶ | کد خبر : 3609
 • رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سخنان خود در شب کریسمس در کلیسای سن پیترو در واتیکان از “مادی گرایی” و “جامعه مصرفی” انتقاد کرد اما هیچ اشاره‌ای به بحران مهاجرت نکرد.
   به نوشته روزنامه گاردین، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در مراسم خطابه‌ای در واتیکان و در شب کریسمس به شدت از مساله مادی گرایی و جامعه مصرفی و تفاوت‌ها در فرهنگ انتقاد کرد.
  در همین حال وینست نیکولز، یکی از کاردینال‌های ارشد پاپی و اسقف وستمینستر و رهبر کلیسای کاتولیک در انگلستان نیز در پیام شب کریسمس به خشونت‌های “بی پایه و اساس” در کشورش خود و رنج و دردی که مسیحیان در سراسر جهان متحمل می‌شوند، اشاره کرد.
  اما نه این اسقف و نه پاپ در پیام‌های کریسمس خود به بحران مهاجرت اشاره‌ای نکردند؛ بحرانی که در ماه‌های پایانی سال 2015 به شدت در اروپا رخ نموده و تعداد زیادی از مهاجران از کشورهای درگیر جنگ وارد اروپا شده‌اند. در سپتامبر 2015 پاپ فرانسیس از تمامی مذاهب در اروپا خواست تا برای خانواده‌های آوارگان محلی امن تهیه کنند و آنها را بپذیرند.
  در شب کریسمس پاپ به حامیان و پیروان خود تاکید کرد تا زندگی میانه رویی را پیشه کنند و گفت: مسیر درست آزادی و رستگاری برای همه زنان و مردانی که قلوب پاک و ساده‌ای دارند، باز است.
  وی ادامه داد: در جامعه‌ای که اغلب به واسطه مصرف گرایی و مادی گرایی، ثروت و تجمل پرستی، خودپرستی و حسادت احاطه شده، مسیح از ما می‌خواهد تا در مسیر درستی، توازن و تعادل قدم برداریم. در بحبوحه تفاوت‌ها و اختلافات فرهنگی که تنها به خشونت و تفرقه می‌انجامد، تنها شیوه و مشی زندگی ما باید مملو از ایمان، همدردی، خشوع و شفقت باشد.
  رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان نیز به وعظ درباره مسائل داخلی پرداخت و گفت: هیچ جایی برای خشونتهای بدون توجیه و بی پایه و اساس وجود ندارد.
  وی به ارتباط میان خشونت‌های داخلی و خشونت‌هایی که به نام مذهب انجام می‌پذیرد، اشاره کرد و ادامه داد: ما باید این خشونت‌های خانگی را از میان برداریم تا بتوانم جلوی خشونت‌های مذهبی را بگیریم.
  رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان همچنین از عبادت کنندگان خواست تا برای قربانیان خشونت‌های اینچنینی در بخش‌های مختلف جهان دعا کنند.
  منبع : ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مرحوم مهدوی کنی اخلاص را در زندگی خود تجلی کرد تقدیر رییس جمهوری از خدمات فانی در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش ثبت‌نام در حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان آغازشد دستکاری در آرا در تمام سطوح انتخابات آمریکا رخ می‌دهد/به اندازه چند کتاب سابقه در مورد تقلب وجود دارد حمله انتحاری داعش به نیروگاه برق کرکوک/۴ ایرانی شهید شدند دستور ویژه ابوبکر بغدادی به همسران خود چه بود؟ عکس/ شادی پس از گل به سبک علی‌دایی بشنوید از خُلقیات عجیب آقای رئیس جمهور! واکنش محسن رضایی به عملیات آزادسازی موصل+اینستاپست زلزله ۶،۶ ریشتری ژاپن را لرزاند اولین سالگرد شهید مدافع حرم عبدالله باقری خرسند: تغییرات در دولت کاربرد انتخاباتی دارد/ دغدغه مردم معیشت و اقتصاد است نه کنسرت و ورزش اعلام رسمی حمایت سعد حریری از ریاست جمهوری میشل عون روابط تهران و مسکو ثبات منطقه ای در پی داشته است رشد ۱۵درصدی حوادث کار در بهار/۹درصد حوادث منجر به فوت شد مهمترین اخبار جهان(۷-۱۹) عکس/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم در مشهد ترویج احترام گذاشتن به عقاید یکدیگر در اینستاگرام بازیگر مشهور+اینستاپست گفت وگوهای غیررسمی کره شمالی و آمریکا؛ این بار در مالزی وقتی عرصه فرهنگ بازوی تحقق اهداف صهیونیستی می‌شود