رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹ | کد خبر : 36241
 • ظریف: برخی کشورها بدشان نمی‌آمد کودتا در ترکیه قوت بگیرد/ اولین کشوری بودیم که اعلام موضع کردیم/ حملات تروریستی درفرانسه سابقه مذهبی نداشت

  به گزارش وعده صادق اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گزارشی از آخرین وضعیت ترکیه و کودتای رخ داده در این کشور به نمایندگان ارائه کرد و گفت که ما اولین کشوری بودیم که در ارتباط با کودتا در ترکیه اعلام موضع کردیم و نگرانی خود را از این مسئله ابراز داشتیم.

  وی افزود: ظریف اظهار داشت که ما از مسیری که راه دموکراسی دنبال شود حمایت می‌کنیم و کودتا به هیچ وجه مورد تأیید ما نیست بلکه آن را تقبیح می‌کنیم.

  عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: وزیر امورخارجه عنوان کرد که ما اولین کشوری بودیم که صراحتاً در خصوص ترکیه موضع‌مان را اعلام کردیم و دیگر کشورها یا سکوت کردند و یا اگر اعلام موضعی هم داشتند، به صورت ضمنی موضع خود را اعلام کردند و حمایت خود را از دموکراسی اعلام نداشتند.

  رنجبرزاده خاطرنشان کرد: ظریف گفت که همه تشکیلات نظام در ارتباط با کودتای اخیر ترکیه همسو و همگرا عمل کردند و اوضاع ترکیه به طور دقیق بررسی می‌شد.

  وی در پایان گفت: ظریف عنوان کرد که برخی کشورها همچون عربستان و قطر بدشان نمی‌آمد که کودتا در ترکیه قوت بگیرد که این موضوع جای تأمل دارد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار