رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸ | کد خبر : 36454
 • درخواست جنبش اسلامی نیجریه برای محاکمه عاملان کشتار «زاریا»

  به گزارش وعده صادق، جنبش اسلامی نیجریه در شکایتی به دادستانی کل این کشور خواستار محاکمه سربازانی شد که ۳۴۷ تن از ساکنان زاریا را به قتل رسانده‌اند.

  دسامبر سال گذشته میلادی نظامیان نیجریه به اعضای غیرمسلح جنبش اسلامی نیجریه حملات وحشیانه‌ای کرده و صد‌ها تن شامل زنان و کودکان را به قتل رساندند. در نامه‌ای خطاب به دادستان کل نیجریه این جنبش درخواست محاکمه نظامیان جنایت‌کار را کرده است.

  در راستای آزادی بیان و حقوق ابتدایی، اعضای جنبش اسلامی نیجریه برای همبستگی با مردم فلسطین راهپیمایی آرامی را در ۲۵ جولای ۲۰۱۴ در زاریا برگزار کردند.

  با وجود صلح‌آمیز بودن این راهپیمایی سربازان با گشودن آتش بر روی راهپیمایان ۳۴ نفر را به قتل رساندند که از آن میان ۳ نفر از پسران شیخ زکزاکی بودند.

  همچنین در ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۵ به این بهانه که اعضای جنبش اسلامی خیابان عبور کاروان رئیس ستاد ارتش نیجریه را بند آورده و قصد ترور وی را دارند، نیروهای ارتش بدون گزارش به پلیس این افراد را به گلوله بستند و طبق اعلام رسمی ۳۴۷ نفر کشته شدند اما جنبش اسلامی این رقم را بیش از ۵۰۰ و برخی آن را نزدیک به ۱۰۰۰ نفر می‌دانند که شمار زیادی از آنان در چند گور جمعی دفن شدند.

  این جنبش به دادستان کل گفت اگر درخواست آنان برای رسیدگی جدی گرفته نشود، بدون هیچ درنگی این درخواست برای دادگاه عالی ارسال خواهد شد.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار