رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴ | کد خبر : 36548
 • قره‌خانی جزئیات جلسه امروز کمیسیون انرژی را تشریح کرد

  صالحی: آمریکایی‌ها بدعهدی کنند سازمان انرژی اتمی آمادگی کامل برای بازگشت‌پذیری دارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از خانه ملت، اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز(یکشنبه ۲۷تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونانش در جلسه امروز کمیسیون حضور یافته و گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند، همچنین برنامه های آتی سازمان، نحوه ارتباط با کمیسیون انرژی و استفاده از ظرفیت کمیسیون انرژی برای تقویت و پیشرفت برنامه های انرژی اتمی تشریح شد.

  نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت های پسابرجام در حوزه انرژی هسته ای در این جلسه تشریح شد، افزود:اگر در برخی بخش ها فعالیت ها محدود شده، آیا ظرفیت های سازمان در حال حاضر در راستای توسعه و تحقیق انرژی هسته ای است یا خیر؛ که خوشبختانه مشاهده شد در بحث تحقیق و توسعه، تولید کیک زرد، آب سنگین و اکتشاف فعالیت های گسترده ای در حال انجام است.

  * همکاری مناسب ایران و فرانسه در زمینه گداخت هسته ای 

  قره خانی با اشاره به اینکه همکاری مناسبی در زمینه گداخت هسته ای با فرانسه  صورت گرفته است، ادامه داد:فرانسویان از ظرفیت های ایران در این خصوص بازدید کرده و استقبال کرده اند، همچنین در آینده مقرر شده که بار دیگر دانشمندان این کشور به ایران سفر کرده و مذاکراتی انجام شود.

  * آمریکایی ها بدعهدی کنند سازمان انرژی اتمی، آمادگی کامل برای بازگشت به مراتب بالاتر را دارد

  وی یادآور شد: نمایندگان سوالی مطرح کردند مبنی بر اینکه چنانچه آمریکایی ها بدعهدی کنند و تعهدات خود را عملیاتی نکنند، وضعیت بازگشت پذیری چگونه است؟ که رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آمادگی کامل برای بازگشت پذیری نه تنها به مرحله نخست، بلکه به مراتب بالاتر را دارد.

  * تامین منابع فاینانس برای توسعه دو نیروگاه اتمی در بوشهر

  قره خانی با اشاره به دلایل توسعه نیروگاه های اتمی در کشور، افزود: سالانه نزدیک به ۱۰ میلیون بشکه نفت برای یک نیروگاه هزار مگاواتی مصرف می شود و حدود ۴۰۰ میلیون دلار در این خصوص هزینه می شود که رقم سنگینی است و آلودگی زیست محیطی ایجاد می کند، بنابراین برای صرفه جویی در مصرف سوخت توسعه این نیروگاه ها الزامی است.

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:دو نیروگاه هزار مگاواتی در بوشهر در دست بررسی است و به دنبال تامین منابع آن از طریق فاینانس هستند./

  انتهای پیام/ ایسنا

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار