رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷ | کد خبر : 36671
 • اسد: کشورهای عربی با دمشق تماس سری داشته‌اند/ درخواست غربی‌ها برای ایجاد نمایندگی امنیتی در سوریه

  به گزارش وعده صادق:

   به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با «جبهه ترقی‌خواه العربیه» لبنان تاکید کرد که عملیات کنونی ارتش و متحدانش در میدان نبرد در ترسیم آینده سوریه نقشی اساسی دارد.

  در این دیدار که با حضور نجاج واکیم رئیس جنبش الشعب لبنان برگزار شد، بشار اسد تاکید کرد که نبرد کنونی در سوریه جای هیچ چانه زنی و تعارف را ندارد و گروه‌های مسلحی که از طرف خارج حمایت می شوند تنها با ارتش می توان با آن مقابله کرد  و نسبت به تحقق دست آوردهای بزرگ میدانی در سوریه ابراز امید واری کرد.

  تماس سری برخی از کشورهای عربی با سوریه

  رئیس جمهور سوریه همچنین از موضع مسالمت آمیز عراق، الجزایر و عمان در برابر سوریه تقدیر کرد و گفت برخی از کشورهای عربی به صورت سری با ما تماس می‌گیرند و به صراحت به ما می‌گویند که به خاطر ترس از خشم آمریکا و عربستان نمی‌توانند موضع متفاوتی در مورد سوریه اتخاذ کنند.

  اسد با اشاره به اوضاع داخلی این کشور گفت: دولت سوریه پرونده مصالحه داخلی را دنبال می‌کند و بارزترین جالش دولت کنونی سوریه را مقابله با افکار تکفیری رایج اعلام کرد.

  بشار اسد تاکید کرد که دمشق هیچ گاه از مذاکرات آینده سوریه با نظارت سازمان ملل غایب نخواهد بود و هرچند که زیاد به این گفت‌وگوها زیاد تکیه نکرده بود.

  درخواست کشورهای غربی برای گشایش نمایندگی امنیتی در دمشق

  بشار اسد درباره روابط خارجی سوریه گفت: تماس غیر رسمی با برخی از پایتخت‌های غربی برقرار است و این کشورها قصد دارند که تماس ها را منحصر به سطح امنیتی کنند و تمایل خود را برای بازگشایی نمایندگی های امنیتی در دمشق اعلام کرده‌اند؛ ولی سوریه با این درخواست مخالفت کرده است و به این دولت ها اطلاع داده است که دمشق تنها با نمایندگی دیپلماتیک و روابط طبیعی موافق است.

  اتاق عملیات ایران، سوریه، روسیه و حزب الله بدون وقفه کار می‌کند

  بشار اسد افزود اتاق عملیات مشترک ارتش سوریه، ایران، روسیه و حزب الله بدون وقفه کار خود را ادامه می دهد و موضع روسیه مهم و اساسی است و در جهت منافع سوریه است.

  رئیس جمهور سوریه با اشاره به نقش ایران در سوریه بار دیگر از مراتب تقدیر فراوان خود را از جانفشانی‌های حزب الله و ایران در این نبرد ابراز داشت.

  وی همچنین پیشبینی کرد که واحدهای نظامی به زودی حلقه محاصره حلب شرقی را کامل کنند و در حماه، حمص، دمشق و دیگر مناطق پیشروی کنند.

  استفاده اردوغان از حوادث اخیر برای پایان دادن به هرگونه مخالفت داخلی

  رئیس جمهور سوریه با اشاره به حوادث منطقه در مورد حوادث اخیر طی دو روز اخیر در ترکیه گفت که آنچه در ترکیه رخ داد هنوز به خوبی مشخص نشده است و هر کسی در مورد پس زمینه این حوادث گمانه زنی‌هایی دارد. اسد احتمال اینکه رئیس جمهور ترکیه پشت پرده این کودتا باشد را بعید ندانست.

  اردوغان قصد دارد تا از حوادث رخ داده برای پایان دادن به هرگونه مخالفت در داخل سازمان های نظامی، قضایی و سیاسی در ترکیه پایان دهد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار