رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰ | کد خبر : 36724
 • شناسه بالگردهای مفقود شده ترکیه «برای انهدام» در جنگنده‌های F۱۶ ثبت شد

  به گزارش وعده صادق؛ یک منبع امنیتی در ارتش ترکیهبا اشاره به دستور رئیس جمهوری ترکیه برای برقرای گشت هوایی در سراسر این کشور گفت: اردوغان این دستور را شب گذشته به نیروی هوایی ارتش این کشور ابلاغ کرده و با پیشنهاد نیروی هوایی، جنگنده‌های اف ۱۶ ارتش، از این پس و تا اطلاع ثانوی بر فراز نقاط حساس کشور از جمله آنکارا، استانبول و بسیاری از شهرها و نقاط مهم دیگر به پرواز در خواهند آمد.

  به گفته وی، جنگنده‌های فالکن ترکیه دستور آتش مستقیم و نابودی بالگردهای مفقود شده را دارند و برای این کار، شناسه‌ی همه‌ی بالگردهای مفقود شده به جنگنده‌ها داده شده است تا اشتباهی در این زمینه رخ ندهد.

  این منبع امنیتی تصریح کرد: پیش از این نیز نخست وزیر ترکیه اعلام کرده بود که اگر جنگنده‌ها و بالگردهای کودتاگران تسلیم ستادکل ارتش نشوند و به پرواز بر فراز مناطق حساس ادامه دهند، پدافند ارتش حق ساقط کردن این جنگنده‌ها و بالگردها را خواهد داشت.

  براساس این گزارش، عصر دیروز، شبکه خبری سی ان ان ترک اعلام کرد که ۴۲ فروند از بالگردهای ارتش ترکیه پس از کودتای نافرجام در این کشور، مفقود شده و هنوز مشخص نیست که این بالگردها کجا هستند.

  این خبر به سرعت در محافل خبری بازتاب یافت و کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از ترکیه نشان می‌دهد که واقعا ۴۲ فروند از بالگردهای ارتش ترکیه پس از کودتا مفقود شده است.

  برخی منابع خبری غیر رسمی در ترکیه می‌گویند که بالگردهای مفقود شده از نوع بل ۲۰۵، پوما بالگردهای سری W و P کبرا (AH-1P AH-1W) هستند. این منابع می‌گویند که در میان بالگردها، بلک هاوک (Black Hawk) هم احتمالا وجود دارد.

  پیشتر نیز، یک فروند بالگرد بک هاوک ارتش ترکیه به یونان گریخته و تعدادی از کودتاچیان با استفاده از این بالگرد به یونان پناهنده شده بودند.


  جنگنده‌های اف ۱۶ ارتش ترکیه

  ارتش ترکیه، ۲۴۰ فروند جنگنده اف ۱۶ دارد که شامل جنگنده‌های دریافتی از آمریکا (۸ فروند) و جنگنده‌های مونتاژ شده(۲۳۲ فروند) در صنایع آسالسان این کشور است. هم‌اکنون نیز ۳۰ فروند جنگنده دیگر نیز در خط تولید در این کشور قرار دارد.

  ترکیه، یکی از ۵ کشور تولیدکننده جنگنده پیشرفته اف ۱۶ در جهان است که برخی تولیداتش هم به کشورهای دیگر از جمله مصر صادر شده است. این جنگنده‌ها برای برقراری امنیت آسمان ترکیه در شرایط فعلی کودتا، بسیار مهم و پرکاربرد هستند./ تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار