رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶ | کد خبر : 36793
 • گزارش برجام در دستور کار کمیسیون هسته ای

  به گزارش وعده صادق ؛سیدحسین نقوی حسینی  گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه عصر روز گذشته، رسما اقدام به تشکیل «کمیته هسته‌ای» کرد.
  وی افزود: اولین گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد «نحوه اجرای برجام در ۶ ماه گذشته» در این کمیته تهیه خواهد شد.
  نقوی‌حسینی اظهار داشت:  گزارش کمیته هسته‌ای در مورد نحوه اجرای برجام،  بعد از تعطیلات مجلس به صحن علنی ارائه می شود.
  وی ادامه داد: کمیته هسته‌ای گزارش خود را با استناد به «دو گزارش وزارت خارجه در مورد نحوه اجرای برجام»، «بازدیدهای میدانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صنعت هسته‌ای» و « نشست‌های تخصصی این کمیسیون در مورد برجام» تهیه خواهد کرد.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: وزارت امور خارجه دومین گزارش سه ماهه خود در مورد نحوه اجرای برجام را دقیقا در موعد مقرر که ۲۶ تیرماه بود با امضای آقای ظریف و توسط آقای عراقچی تحویل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داد.
  وی افزود: این گزارش در ۴۱ صفحه و ۵ بخش اصلی تهیه شده است.
  نقوی حسینی تصریح کرد: قضاوت ابتدایی ما درباره دومین گزارش وزارت امورخارجه در مورد اجرای برجام دقیق‌تر و مفصل تر از اولین گزارش سه ماهه این وزارتخانه است.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بخش اول گزارش وزارت خارجه درخصوص توسعه صنعت هسته ای کشور و ظرفیت هایی است که برجام در اختیار ما قرار داده است.
  وی افزود: بخش دوم این گزارش به موضوع از بین رفتن مبانی حقوقی و سیاسی تحریم ها می پردازد و گزارش مفصلی در این باره ارائه شده است که چه تعهداتی غربی ها انجام دادند تا مبانی حقوقی تحریم ها از بین برود.
  نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا ادامه داد: بخش سوم گزارش وزارت امور خارجه به مسئله حذف تحریم ها در میدان عمل پرداخته که بعد از برجام عملا چه تحریم هایی برداشته شده است.
  وی افزود: بخش چهارم این گزارش به محدودیت سازی های غیربرجامی اشاره دارد چرا که امریکایی ها عهدشکنی و محدودیت غیربرجامی ایجاد می کنند.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بخش پایانی گزارش نیز به چالش ها و مشکلات سر راه اجرای برجام اشاره دارد که طی شش ماه گذشته احصا شده است.
  طبق تبصره یک  قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، وزیر امور خارجه موظف است روند اجرای توافقنامه را هر سه ماه یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش دهد و این کمیسیون نیز باید هر شش ماه یک بار گزارش اجرای برجام را به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه کند./ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار