رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲ | کد خبر : 36933
 • طرح نوسازی سامانۀ هسته‌ای ترایدنت انگلیس تصویب شد

  به گزارش وعده صادق ؛ نمایندگان انگلیسی دوشنبه (۲۸ تیر) با ۴۷۲ رای مثبت در مقابل ۱۱۷ رای منفی با نوسازی ترایدنت، پروژۀ چند میلیارد پوندی اتمی این کشور، موافقت کردند.

  بر این اساس، ساخت چهار فروند زیردریایی برای تضمین تداوم وجود تسلیحات هسته‌ای انگلیس در دریا، تصویب شد.

  مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس، اعلام کرد تهدیدات هسته‌ای در جهان رو به افزایش است و سامانۀ ترایدنت باعث می‌شود «دشمنان» این کشور برای هرگونه تعرض دچار تردید شوند.

  طرح نوسازی ترایدنت با وجود مخالفت حزب ملی اسکاتلند (SNP) و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، تصویب شد.

  آنگِس رابرتسون، از اعضای حزب ملی اسکاتلند با انتقاد از سامانۀ ترایدنت، اعلام کرد طرح نوسازی آن نیاز به «بررسی دقیق» دارد.

  او دوشنبه در جریان یک مناظره گفت: «واقعاً ناپسند است که اولویت این دولت آن است که میلیاردها پوند صرفِ تسلیحات هسته‌ای منسوخ شده‌ای کند که ما نمی‌خواهیم، نیازی به آن نداریم و هرگز نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.»

  رابرتسون افزود: «این دولت، در اسکاتلند اصل دموکراسی را رعایت نمی‌کند و رای‌گیری امروز دربارۀ ترایدنت اوضاع را بدتر می‌کند.»

  ترزا می، نخست وزیر انگلیس

  با این وجود، ترزا می در نخستین سخنرانی خود در پارلمان به عنوان نخست وزیر، از نمایندگان پارلمان خواست از ترایدنت حمایت کنند.

  وی پیش از رای‌گیری دربارۀ این طرح گفت: «کشور ما با تهدیدهای مختلفی روبرو است و باید مطمئن شویم،  قابلیت‌هایی را که برای برخورد با این تهدیدها لازم است، داریم.»

  نخست وزیر انگلیس همچنین اعلام کرد حاضر است دستور یک حملۀ هسته‌ای را که ممکن است جان ۱۰۰ هزار نفر را بگیرد، صادر کند.

  کوربین در واکنش به سخنان می، گفت: «من تصمیمی نمی‌گیرم که جان میلیون‌ها انسان را بگیرد. به نظرم تهدید به کشتار جمعی راه درستی برای برخورد با امور مربوط به روابط بین‌الملل نیست.»

  وزارت دفاع انگلیس تا کنون از افشای هزینه نهایی برنامه نوسازی ترایدنت خودداری کرده است، با این وجود کمپین منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای این هزینه را دست کم ۲۰۵ میلیارد پوند برآورد کرده است./ العالم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار