رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰ | کد خبر : 37056
 • رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک قزاقستان:احتمال تکرار حادثه تروریستی «آلماتی» وجود دارد

  به گزارش وعده صادق، «ایرلان کارین» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک قزاقستان در نشست مطبوعاتی که قبل از ظهر امروز در شهر «آستانه» برگزار شد، گفت: احتمال تکرار حادثه دیروز شهر «آلماتی» همچنان وجود دارد.

  کارین با تأکید بر اینکه تفاوتی ندارد حادثه دیروز آلماتی یک حمله تروریستی بوده یا تنها یک عمل جنایی، گفت: به عنوان یک کارشناس اعتقاد دارم احتمال تکرار حوادثی مانند تیراندازی روز گذشته در «آلماتی» یا حملات تروریستی اوایل ماه ژوئن سال جاری در «آکتوبه» در آینده نیز قزاقستان را به صورت جدی تهدید می‌کند.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک قزاقستان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر نه تنها تحلیل درست وضعیت برای ما ضروری است، بلکه باید علل و عوامل بروز این رویدادها را شناسایی کرد و همچنین بررسی و ارزیابی کامل فعالیت تمام سازمان‌های انتظامی و امنیتی به منظور افزایش بهره وری این نهاد‌ها جهت پاسخ گفتن به چنین تهدیداتی از مهم‌ترین اقدامات در آینده است.

  پیش از این نیز «داسیم ستپایف» تحلیلگر قزاق، در رابطه با حملات مسلحانه آلماتی، حوادث اخیر این شهر را ادامه حملات تروریستی اوایل ماه ژوئن «آکتوبه» دانست و گفت: ما در یک منطقه جنگی قرار داریم، یعنی در جایی که احتمال سرزدن چنین حوادثی در هر زمانی در آن وجود دارد.

  بر اثر حملات مسلحانه صبح دیروز به یک شعبه پلیس در شهر آلماتی دست کم ۷ نفر کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند. کشته شدگان در این حمله تروریستی، شامل ۳ افسر پلیس و ۴ نفر شهروند قزاق بوده‌اند.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار