رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳ | کد خبر : 37202
 • هشدار حقوق بشری سازمان ملل به ترکیه

   به گزارش وعده صادق، گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کردند:« در زمان های بحران، احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی بیش از هر زمان دیگری ضروری است.»

  گفته می شود ظرف مدت چند ساعت پس از کودتای نافرجام در ترکیه،  شورای عالی قضات و دادستان های ترکیه ۲ هزار و ۷۴۵ قاضی و دادستان را معلق کرد.

  این کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه خودشان اعلام کردند:« ما به ویژه نگران تعداد زیاد قضات و دادستان هایی هستیم که از روز شنبه معلق شده اند.

  بنابر حقوق بین الملل، قضات زمانی می توانند معلق یا از کاربرکنار شوند که دلایلی جدی در زمینه عملکرد نادرست یا عدم کفایت آنها وجود داشته باشد.

  این کارشناسان که شامل گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به استقلال قضات و وکلا، گزارشگرویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به اعدام های خودسرانه، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درامور شکنجه و دیگر جرائم و گروهی دیگر از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد هستند از مقامات ترکیه خواستند این قضات و دادستان ها را تا زمان به دست آمدن مدارک معتبر درمورد عملکرد نادرست و عدم کفایت آنها آزاد کند و به کار خودشان بازگرداند.

  آنها همچنین با اشاره به تعداد زیاد بازداشت شدگان در ترکیه تا به امروز که بنا بر منابع رسمی ۷۵۰۰ نفر هستند، از دولت ترکیه خواستند به حقوق بازداشت شدگان احترام بگذارد.

  منبع: شبکه خبر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار