• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳ | کد خبر : 37202
 •  به گزارش وعده صادق، گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کردند:« در زمان های بحران، احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی بیش از هر زمان دیگری ضروری است.»

  گفته می شود ظرف مدت چند ساعت پس از کودتای نافرجام در ترکیه،  شورای عالی قضات و دادستان های ترکیه ۲ هزار و ۷۴۵ قاضی و دادستان را معلق کرد.

  این کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه خودشان اعلام کردند:« ما به ویژه نگران تعداد زیاد قضات و دادستان هایی هستیم که از روز شنبه معلق شده اند.

  بنابر حقوق بین الملل، قضات زمانی می توانند معلق یا از کاربرکنار شوند که دلایلی جدی در زمینه عملکرد نادرست یا عدم کفایت آنها وجود داشته باشد.

  این کارشناسان که شامل گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به استقلال قضات و وکلا، گزارشگرویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به اعدام های خودسرانه، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درامور شکنجه و دیگر جرائم و گروهی دیگر از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد هستند از مقامات ترکیه خواستند این قضات و دادستان ها را تا زمان به دست آمدن مدارک معتبر درمورد عملکرد نادرست و عدم کفایت آنها آزاد کند و به کار خودشان بازگرداند.

  آنها همچنین با اشاره به تعداد زیاد بازداشت شدگان در ترکیه تا به امروز که بنا بر منابع رسمی ۷۵۰۰ نفر هستند، از دولت ترکیه خواستند به حقوق بازداشت شدگان احترام بگذارد.

  منبع: شبکه خبر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  سایه شیشه ای مادر بر سر کودک سه ساله/بوسه های آتشین بر پیکر ستایش عکس/ رنگین‌کمان قمری سلفی شهرام قائدی با همراهان قدیمی/ خوش آمدگویی آزاده نامداری به دخترش/ سلفی مجری مشهور در اروپا جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم در دادگاه بحرین به سوم آذر موکول شد پرسپولیس ۱۶ آبان راهی دبی می‌شود عارف: مشکلات تهران باید در تعامل با شهرداری حل شود چاووش‌اوغلو: ۳۰۰ هزار پناهجوی عراقی وارد ترکیه شده‌اند/ آیرو: جهان ترکیه را حمایت کند تیراندازی در اطراف سفارت ایران در آنکارا یک خبر رسانه ای است آغاز موج گرانی فرآورده‌های نفتی/ افزایش قیمت روغن موتور کلید خورد جنگنده های سوری مواضع تروریست ها را در حومه شمالی حمص بمباران کردند عکس/ مانور زلزله و اطفاء نشت گاز در همدان پست فارسی بالاک برای تشکر از علی کریمی + عکس روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت