• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹ | کد خبر : 37260
 • علاقه شدید آنگلوساکسون ها به «سلاح نزدن»

  جزئیات تصویب طرح ترایدنت در پارلمان انگلستان

  ترایدنت

  نشانه های گرایش به تسلیحات هسته ای در سیاستهای انگلیس خصوصاً در وست مینستر به وفور به چشم می خورد. ۲ حزب اصلی انگلیس معتقد به لزوم شدید حفظ تسلیحات اتمی هستند و ایمان دارند که بازدارندگی اتمی برای امنیت ملی کشور ضروری و مورد اعتماد است.

  وعده صادق / در سال ۱۹۸۲ رابرت لیفتون و ریچارد فالک مقاله درباره هسته ای شدن نوشتند که در آن این ایده را مطرح نمودند که تسلیحات اتمی میتواند مشکلات سیاسی ، استراتژیک و اجتماعی ما را حل کنند و اینکه این تنها راه تضمین صلح پایدار است.با گذشت زمان مشخص شد که این نظریه بر پایه یک سری توهمات بنا شده است.

  این نظریه بر این اساس که استفاده از بمب اتم می توان به صورت مدیریت شود و تاثیرات انها قابل کنترل است همچنین این که در یک جنگ اتمی امکان حفاظت و بازسازی وجود دارد استوار بود.

  نشانه های گرایش به تسلیحات هسته ای در سیاستهای انگلیس خصوصاً در وست مینستر  به وفور به چشم می خورد. ۲ حزب اصلی انگلیس معتقد به لزوم شدید حفظ تسلیحات اتمی هستند و ایمان دارند که بازدارندگی اتمی برای امنیت ملی کشور ضروری و مورد اعتماد است.

  روی هم رفته ، گرایش به هسته ای شدن ، هویت ملی و سیاست های منطقه ای شغلی و صنعتی موفق شده است خط مشی بازسازی تسلیحاتی انگلستان را در برابر آخرین مقاومت ها حفظ نماید.

  حال دیگر بعید می رسد که باز سازی ساماته ترایدنت با مشکلی روبرو شود .این مسئله میتواند در آینده متفاوت باشد اما قبل از آن لازم است که چند چیز تغییر نماید.

  اولاً لازم است که بریتانیا دلبستگی و وابستگی خود  به تسلیحات اتمی را از دست بدهد، و دیگر این که نیاز مند تغییری در روابط فی مابین ناتو و روسیه است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  واکاوی تنش مرزی هند و پاکستان/لغو اجلاس سران «سارک» در اسلام آباد رکورد فساد شکسته شد؛ سکوت حامیان دولت پس از افشاء واقعیت فساد ۸۰۰۰ میلیاردی+عکس نبرد موصل سرآغاز جنگ جهانی سوم می‌شود؟/ پایان داعش، آغاز جنگ مستقیم حدیث درخصوص حسابرسی از نفس مهر پرتلاطم به آموزش‌وپرورش آمد/گمانه‌زنی‌ها برای وزیر در راه فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز هنر روحانی این است که نهادهای مزاحمرا با خود همراه کند آمریکا کلاهبرداری‌کرد/ دولت یقه داخلی‌ها را گرفت! طرح سیاسی عارف تغییر ناتمام! آیا تیم اقتصادی دولت یازدهم نیاز به ترمیم دارد؟ عکس/ آمبولانس‌های نُقلی رنو! رونمایی از نوار دوچرخه سواری آبی درخشان در لهستان + تصاویر نیروهای عراقی در رفتار با دستگیرشدگان معیارهای انسانی را رعایت کنند مشاورغیررسمی ابتکار در ازای سالانه نیم میلیون دلار چه می‌خواست؟ پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۳۰مهر تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک سه تن اعلام شد امربه‌معروف و نهی از منکر نیاز به وزارتخانه مستقل دارد آغاز تحقیقات شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره حلب دستور العبادی برای اعزام شمار بیشتری از نیروهای عراقی به کرکوک