• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱ | کد خبر : 37263
 • به گزارش وعده صادق، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر اظهار داشت: تا کنون مجموع قراردادهای منعقد شده در نقاط شهری با بانک های عامل ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد است که از این تعداد کار ساخت ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار واحد تمام شده و سفید کاری ۲ میلیون و ۷۶هزار واحد و نازک کاری ۱میلیون و ۹۰۸ هزار واحد نیز به اتمام رسیده است.

  وی ادامه داد: در دولت یازدهم ۷۱۰هزار واحد مسکن مهر ساخته شده و به طور سالانه ۲۴۰هزار واحد نیز به افتتاح و بهره برداری رسیده و در سال جاری بنای وزارت راه و شهرسازی بر اتمام تمامی پروژه های مسکن مهر است.
  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته تا پایان سال ۳۰۰هزار واحد دیگر نیز ساخته شود که مجموعه کل مسکن مهر ساخته شده در دولت یازدهم به عدد یک میلیون برسد.
  مهرآبادی تاکید کرد: تکمیل تمامی پروژه ها منوط به تکمیل زیرساخت ها و مسائل زیربنایی نیز است که در این خصوص دولت مصوباتی را ارائه کرده که تحقق این امر تسهیل می کند.
  وی افزود: طبق مصوبه دولت هزار میلیارد تومان از محل خزانه اسلامی در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد همچنین ۲۵۰میلیارد تومان و ۴۰۰میلیارد تومان بابت خدمات زیربنایی و ۱۰۰میلیارد تومان نیز از محل دارایی خود وزارت نیرو پرداخت خواهد شد.
  وی ادامه داد: خود وزارت راه و شهرسازی نیز از محل فروش یا تهاتر اراضی به این امر کمک خواهد کرد که حدود ۵۰درصد پروژه را شامل می شود.
  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص مجموعه مبالغ استفاده شده از محل وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تاکنون بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای امور زیر بنایی و روبنایی از منابع خود وزارت خانه در جهت ساخت مسجد، مدرسه و کلانتری استفاده شده که این امر یکی از بندهای کمکی دولت بود که ما بتوانیم از منابع خود برای آماده سازی مکان هایی که دسترسی آن مطلوب نیست استفاده کنیم و برای کمک به خدمات رونمایی از محل فروش اراضی فاقد متقاضی استفاده کنیم.
  مهرآبادی تصریح کرد: در پروژه های پردیس و پرند ۵ نفر نماینده از طرف مردم تعیین شدند تا رابط بین مردم و مسئولین باشند؛ پردیس تا پایان راه کار زیادی در پیش دارد و تنها یک منطقه از یک فاز آن افتتاح شده اما به جهت تسریع پروژه از پیمانکار خواسته ایم تا کارگران در دو شیفت کار کنند.
  وی افزود: منطقه ۵ فاز ۱۱نیز و فازهای ۹،۳،۵،و۸ در دستور کار است تا بخشی از آن در هفته دولت و مابقی آن هر دو ماه یکبار افتتاح شود.
  مهرآبادی ادامه داد: تاکنون ساخت ۴۳هزار واحد از ۸۲هزار واحد پردیس به اتمام رسیده که تا پایان سال با تکمیل آب و برق پروژه ها ۳۵هزار واحد آن آماده تحویل است.
  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص پروژه هایی که تکمیل شده اما در انتظار آب و برق است اظهار داشت: ۲۳۰هزار واحد فاقد خدمات زیربنایی در سطح کشور وجود دارد که وزیر نیرو برای تکمیل آن ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار درخواست کرده که تاکنون ۱۰۰میلیارد تومان آن اعطا شده است.
  مهرآبادی در خصوص تعداد پروژه هایی که قرار است در هفته دولت افتتاح شود گفت: بنای ما بر افتتاح ۱۰۰هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت است که تا پایان سال جاری نیز تمامی پروژه ها به پایان خواهد رسید.
  وی افزود: ۵۵هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی بوده است که ۴۷هزارو ۷۰۰تومان آن پرداخت شده و کل ارزش پروژه مسکن مهر بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان است.
  منبع: باشگاه خبرنگاران

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  کارنامه خصوصی‌سازی دولت تدبیر و امید ضعیف است/ بدهی ۱۶۸هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور پرونده‌های «برادران روزچنگ»، «سعید طوسی»، «صندوق ذخیره فرهنگیان»، «معماری‌نیوز» و «نرگس محمدی» تبعات مثبت و منفی فضای مجازی در کردستان رصد شود با نیروهای ترکیه همچون داعش برخورد خواهیم کرد امیر قطر سه روز عزای عمومی اعلام کرد عکس/ بازدید روحانی از کارخانه واگن پارس اراک سرعت ۸ برابری نسخه ۱۲۸ آیفون ۷ در مقابل نسخه ۳۲ گیگا بایتی آن نمایشگاه کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز به کار کرد فیلم/ عصبانیت شبکه عربستانی ازمداحی جدیدمیثم مطیعی+فیلم مداحی تلاش شهید شهاب برای پخش اعلامیه های انقلاب پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته ماجرای آمدن ارز به خود پردازها/ پرداخت صحت ندارد نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است