رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴ | کد خبر : 37325
 • افزایش ۲۰۰ واحدی شاخص کل بورس/ پشت‌گرمی بازار سهام به معدنی‌ها

  به گزارش وعده صادق؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ تیر ماه ۹۵، با افزایش ۲۰۰ واحدی به رقم ۷۴ هزار و ۵۱۴ واحد رسید.

  شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۷۹ واحدی عدد ۱۳ هزار و ۸۳۱ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور اما، با ۲۵۶ واحد افزایش به رقم ۸۳ هزار و ۴۲۰ واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۵۵ واحدی عدد ۵۲ هزار و ۱۱۸ واحد را برای خود ثبت کرد که شاخص بازار دوم با ۳۴۶ واحد کاهش به عدد ۱۶۳ هزار و ۸۶ واحد دست یافت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش ۷ واحدی عدد ۷۷۸ واحد را تجربه کرده است.

  بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با ۵۱ واحد، صنعتی و معدنی گلگهر با ۴۱ واحد و پتروشیمی مبین با ۳۳ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۷ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با ۱۶ واحد و سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با ۱۳ واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۲۸ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۵۰۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۱ هزار نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ایران ترانسفو، حمل و نقل پتروشیمی، بیمه دی، پتروشیمی امیرکبیر، اوراق اجاره «صمپنا» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های لوازم خانگی پارس، صنایع بسته‌بندی مشهد، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذرای مسکن پردیس متوقف شدند.

  به گزارش فارس، امروز ۲۰ میلیون سهم تراکتورسازی ایران به ارزش بیش از ۴٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی از سوی سهامدار عمده روبرو بود.

  در نماد معاملاتی اعتباری توسعه نیز امروز ۱۶٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده دست به دست شد.

  همچنین امروز اندکی بیش از ۲ میلیون سهم داروسازی زهراوی به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان به طور بلوکی جابه‌جا شد.

  در پتروشیمی فجر اما امروز ۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی منتقل شد.

  طی معاملات امروز با بازگشت اغلب نماد های معاملاتی از مجامع سالیانه بازار سهام شاهد تکاپوی معامله‌گران به ویژه نوسان‌گیر برای جذب سهم‌های برخوردار از ظرفیت بازدهی بود. هرچند حجم معاملات سهام با توجه به فشرده بودن برنامه برگزاری مجامع عادی سالیانه در روزهای آینده با کاهش محسوسی روبرو است اما بازار سهام به پیشرانی معدنی‌ها به ویژه دوقلوهای سنگ معدنی امروز شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب خود بود.

  امروز صبح در عین حال هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران خودرو در مراسم گرامیداشت سالرزو ورود این شرکت به بورس تهران با اتفاقی عجیب مواجه شده است.

  این شرکت که فردا مجمع سالانه خود را برگزار خواهد کرد، با ۱۵۰ درصد زیان انباشته در صورت‌های مالی تلفیقی نسیت به سرمایه پایه خود مواجه است.

  به گزارش فارس، انتشار و لغو آگهی دعوت به مجمع عادی سالیانه از سوی برخی شرکت‌های متخلف و غیرشفاف این روزها انتقاد اغلب معامله‌گران بازر سرمایه را نسبت به رفتار خنثی ناظر بازار سهام در پی داشته است. اقدامی که با توجه به عدم انتشار گزارش‌های عملکردی حسابرسی شده در سامانه کدال و همزمان با انتشار آگهی دعوت به مجمع تخلف از قانون بازار سرمایه تلقی می‌‌شود.

  به گزارش فارس، بازار سهام امروز بازاری متعادل و توام با افزایش تقاضا برای سهم‌های بازگشته از مجامع سالیانه بود که در این بین پیشرو شدن معدنی‌ها به ویژه دوقلوهای سنگ اهنی به سبز پوش شدن دسته  جمعی نماگرها کمک کرده است.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار