• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴ | کد خبر : 37344
 • به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آیین‌نامه اجرایی تبصره (۴۵) اصلاحی قانون بودجه اصلاحی سال ۱۳۴۳ کل کشور را که به تصویب هیأت وزیران رسیده، برای اجرا ابلاغ کرد.

  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز است قیمت بلیط ورود به موزه‌های ملی، منطقه‌ای، کاخ موزه ها و آثار تاریخی (غیرمنقول) ثبت جهانی و شاخص برای بازدیدکنندگان داخلی را حداکثر به مبلغ ۳۰هزار ریال و برای بازدید کنندگان خارجی حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال تعیین کند.

  متن آیین نامه اجرایی تبصره(۴۵) اصلاحی قانون بودجه اصلاحی سال ۱۳۴۳ کل کشور به شرح زیر است:

  ماده ۱- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز است نسبت به تعیین و دریافت ورودیه اماکن و بناهای تاریخی- فرهنگی و موزه های تحت پوشش خود به موجب اهمیت و آثار موجود در آن به شرح زیر اقدام نماید:

  ورود به موزه های ملی، منطقه ای، کاخ موزه ها و آثار تاریخی (غیرمنقول) ثبت جهانی و شاخص برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر به مبلغ ۳۰هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال.

  ورود به موزه های محلی، استانی و سایر آثار تاریخی- فرهنگی (غیرمنقول) برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر به مبلغ ۲۵ هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال.

  تبصره ۱: سطح بندی موزه‌ها و اماکن تاریخی- فرهنگی غیرمنقول به عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.

  تبصره ۲: بازدیدهای دانش آموزان، دانشجویان (به صورت گروهی به همراه معلمان و سرپرستان)، بازنشستگان (به همراه یک نفر از اعضای خانواده)، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، آزادگان، جانبازان، خانواده های شهدا و بسیجیان با ارایه کارت شناسایی و یا معرفی نامه از مراجع ذیربط به صورت نیم بها می باشد.

  تبصره ۳: به تشخیص رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افراد و گروه های مختلف با معرفی نامه یا صدور کارت موقت می‌توانند به صورت رایگان بازدید نمایند.

  تبصره ۴: اماکن، محوطه های فرهنگی- تاریخی و موزه هایی که در اجرای ماده (۵) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری- مصوب ۱۳۸۲- به صورت هیئت امنایی اداره می شود و محوطه ها، بناها و موزه هایی که مدیریت آنها در اجرای ماده (۸۸) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت- مصوب ۱۳۸۰- واگذار می شود، مشمول این آیین نامه نمی باشند.

  ماده ۲- درآمدهای حاصل از اجرای این آیین نامه براساس ضوابط قانونی به حساب خزانه عمومی کشور واریز و معادل آن در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار خواهد گرفت تا در زمینه تجهیز، تکمیل، مرمت، حفاظت، توسعه موزه ها و آماده سازی بناها و محوطه های فرهنگی- تاریخی و طبیعی برای بازدید عمومی، احداث موزه و پرداخت پاداش به کارکنان خود با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط به مصرف برساند.

  ماده ۳- تصویب نامه شماره ۳۰۳۱۰/ت۳۱۰۴۵هـ مورخ ۴/۶/۱۳۸۳ با اصلاحات بعدی لغو می‌شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  رهبر انصارالله: اقدامات رژیم سعودی، حرکتی منافقانه در امت اسلامی است تسلیت روحانی به امیر قطر دیدار رئیس جمهوری فنلاند با رهبر انقلاب صدور سند بندگی ایران از سوی پارلمان اروپا! عراق در صورت تفرقه، ضعیف خواهد بود/کشف بهترین راه ها در بن بست کمر عربستان با این طرح می‌شکند عکس/ معاینه عکس رادیولوژی در صحن مجلس! آزادی مرد برزیلی پس از ۲۰ سال اسارت خانگی کنایه محسن رضایی به برخی مسئولان +توئیت زنان و مسئولیت در پست‌های‌کلیدی دولت مشاغل سخت را تعیین کرد فیلم/ زدن ضربه وحشتناک به سر متهم توسط پلیس آمریکا چرا مردم منطقه دیگر به آمریکا اعتماد ندارد؟ نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله امامی‌کاشانی برگزار می‌شود آخرین رتبه ایران در زمینه شکاف جنسیتی اعلام شد تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه»