رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰ | کد خبر : 37556
 • دبیر کل حزب معارض،دلیل به تاخیر افتادن مذاکرات ژنو را آغاز نبردبزرگ در استان حلب و ریف آن دانست.

  به گزارش وعده صادق «مصطفی قلعه چی» دبیر کل حزب معارض تغییر و نهضت سوریه دلیل به تاخیر افتادن مذاکرات ژنو را که قرار بود آغاز شود، آغاز نبرد بزرگ در استان حلب و ریف آن دانست.

  وی افزود: این تعویق به منظور دستیابی به بیش‌ترین حد ممکن از دستاوردهای میدانی در نبرد حلب انجام شده چرا که نبرد حلب نبرد، جنگ برای شکستن استخوان گروه‌های تکفیری است.

  قلعه چی گفت: نیروهایی در پی توافق روسیه و آمریکا برای آتش بس در سوریه برگه برنده‌های خود را در سوریه از دست دادند که مثال آن کشور ترکیه است که در پی این توافق باز هم از دخالت در امور سوریه دست بر نداشت بنابراین بازگشت نبردها به عرصه سوریه اهرم فشاری برای حل بحران سوریه ایجاد خواهد کرد و بر مبنای آن مذاکرات ژنو ادامه خواهد داشت اما این بار دولت سوریه برگه‌های برنده جدیدی در اختیار دارد .

  این معارض سوری  در خصوص کودتای نظامی نافرجام ترکیه نیز اظهار داشت: تغییر رژیم‌ها در هر کشوری از جهان از انقلاب نارنجی در اوکراین تا انقلاب‌های تونس، لیبی و مصر همگی بازی قدرت‌های بزرگ جهانی است و نمی‌توان با تکیه بر نیروهای داخلی، هیچ نظامی را عوض کرد همان گونه که در اوکراین دخالت آمریکا آشکار بود.

  وی در خصوص پیامدهای تلاش برای کودتا در ترکیه بر سیاست خارجی این کشور اظهار داشت: پس از اظهارات بن علی یلدریم، نخست وزیر ترکیه درباره بهبود روابط با کشورهای همسایه و از جمله سوریه تلاش برای کودتای نظامی به وقوع پیوست و به نظرمی‌رسد که اردوغان احتمال وقوع شورشی از سوی ارتش این کشور را داده بود که به دنبال آن پا پیش گذاشته و از تصمیم برای عادی سازی با سوریه، بستن مرزهای خود و همچنین کمک نکردن به تروریست‌های حاضر در سوریه و ورود مجدد به فرآیند سیاسی حل بحران این کشور خبر داد.

  قلعه چی افزود: ترکیه  در پی توافق آتش‌بس در سوریه، هنگامی که خود را خارج از بازی سیاسی منطقه‌ای یافت با کمک به گروه‌های تروریستی در حلب همچون نیروهای ترکمانی به دنبال ایجاد اهرم فشاری در عرصه سوریه بود.

  وی تاکید کرد: اما تغییر واقعیت‌های میدانی در عرصه سوریه نتایج مذاکرات آتی ژنو را به کلی تغییر خواهد داد، چون ارتش سوریه و متحدانش معادله را کاملا تغییر دادند و با محاصره کامل حلب، قطع خطوط امداد رسانی و تمام شدن مهمات  این شهر، گروه‌های تروریستی برای مدت طولانی دوام نخواهند آورد، بخصوص وقتی که ارتش سوریه و متحدانش به سوی اعزاز رفته و مرزها را به طور کامل مسدود کنند.

  دبیر کل حزب معارض تغییر و نهضت سوریه تاکید کرد: در نهایت ترکیه به تلاش مسالمت آمیز برای کمک به حل بحران‌های منطقه روی خواهد آورد.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار