رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳ | کد خبر : 37564
 • حبس۶ساله برای ۴ نفر به اتهام پیوستن به گروه‌ تروریستی داعش

  به گزارش وعده صادق، دادگاه لاهه روز جمعه بطور غیابی ۴ نفر را به اتهام پیوستن به صفوف گروه‌های تروریستی و انجام اقدامات تروریستی در سوریه و عراق طی سال‌‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی به ۶ سال حبس محکوم کرد.

  بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، دادگاه لاهه با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: این چهار نفر که به اتهام مشارکت در یک سازمان جنایی تروریستی مورد محاکمه قرار گرفته‌اند، به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، جبهه النصره به دعنوان شاخه محلی القاعده یا یک گروه تکفیری دیگر اعلام وفاداری کرده بودند و دو نفر از آنها همچنین به اتهام مشارکت در انجام اقدامات تروریستی و یک نفر دیگر به اتهام مشارکت و حضور در یک کمپ آموزشی مورد محکومیت قرار گرفتند.

  بر اساس این بیانیه، این چهار نفر که حدود ۲۰ سال سن دارند، احتمالا هنوز در سوریه به سر می‌برند و در چارچوب تحقیقات گسترده دولت هلند درباره استخدام و جذب نیروهای تکفیری تحت تعقیب قرار دارند.

  بر اساس این گزارش، در چارچوب تحقیقات دولت هلند در این خصوص، تاکنون ۱۷  مظنون شناسایی شده‌اند.

  طی ماه دسامبر گذشته، شش هلندی از سوی دادگاهی در آمستردام به اتهام عضویت در یک شبکه جذب نیرو برای داعش به ۶ سال حبس محکوم شدند.

  بر اساس آمار و اطلاعات منتشره از سوی سرویس‌های مبارزه با تروریسم هلند، تاکنون دستکم ۲۶۰ شهروند این کشور هلند را برای پیوستن به عناصر تکفیری در سوریه و عراق ترک کرده‌اند که از این میان حدود ۴۰ جوان به کشورشان بازگشته‌اند و ۴۲ نفر در جریان جنگ‌ها کشته شده‌اند.

  محاکمه غیابی این چهار نفر از سوی دادگاه لاهه در حالیست که در پی تصمیم فرانسه به سلب تابعیت از شهروندان دارای تابعیت دوگانه، نمایندگان هلندی نیز اوایل خردادماه طی اقدامی طرح سلب تابعیت دوگانه از حامیان تروریسم و اعضای گروه‌های تروریستی را با هدف جلوگیری از تهدیدهای امنیتی به تصویب رساندند.

  با تصویب این طرح در هلند، حق شهروندی افرادی که مشارکت آنها در گروه‌های تروریستی چون داعش ثابت شده باشد، بدون حکم دادگاه سلب خواهد شد و این افراد در صورت شرکت در فعالیت‌های سازمان‌های تروریستی بدون نیاز به حکم دادگاه از این حق محروم خواهند شد.

  وزارت امنیت و دادگستری هلند با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: چنانچه این گونه افراد به هلند بازگردند، می‌توانند خطری مستقیم برای امنیت ملی باشند؛ بنابراین اتخاذ اقدامی سریع در راستای ممانعت از بازگشت این افراد به هلند امری ضروریست.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار