رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵ | کد خبر : 37620
 • وزیر بهداشت: موقعی که ما آمدیم مردم واقعاً کف زمین زایمان می‌کردند

  به گزارش وعده صادق، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در سفر خود به استان البرز در گفت‌وگو با رادیو ایران اظهار داشت: شاید باورکردنی نباشد که استان البرز احتمالا به دلیل مجاورت با تهران، جزو محروم‌ترین استان‌های کشور از نظر تعداد تخت‌های بیمارستانی است. ما دو سال پیش در بازدیدی که از اینجا داشتیم، صحنه‌هایی را شاهد بودیم که واقعا تأثربرانگیز بود. به ازای هر هزار نفر در ایران به طور متوسط ۱٫۶ تخت بیمارستانی وجود دارد که در این استان ۰٫۶ بود.

  وی ادامه داد: خوشحالیم که در این استان ۱۲۰ تخت بیمارستانی را افتتاح می‌کنیم و طی چند ماه آینده نزدیک به ۵۰۰ تخت دیگر به مجموعه تخت بیمارستانی که در این دولت اضافه شده، افزوده می‌شود.

  وزیر بهداشت گفت: حدود ۶ ماه پیش هم از پروژه‌های بهداشت این استان بهره‌برداری کردیم؛ ۶۷ مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۰ پایگاه سلامت به بهره‌برداری رسید.

  هاشمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه خبر خوشی برای مردم این استان دارید گفت: طرح تحول سلامت ادامه پیدا می‌کند و بقیه حلقه‌های این زنجیره با مصوبات دولت روحانی و مجلس دهم به مرحله اجرا در خواهد آمد. البته این نگرانی وجود دارد که منابع ما منابع پایداری نیست و در عین حال بیمه‌ها دچار مشکل هستند. البته من تصور می‌کنم که نمایندگان در قالب برنامه ششم تصمیماتی را خواهند گرفت که این نگرانی را برطرف خواهد کرد.

  وی ادامه داد: همچنین ۳ دانشکده در این استان افتتاح خواهد شد؛ دانشکده داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی و تخت‌های nicu، سی‌سی‌یو، به دو برابر تعداد قبل افزایش خواهند یافت.

  هاشمی گفت: موقعی که ما آمدیم مردم واقعا کف زمین زایمان می‌کردند و شرایط در برخی از بیمارستان‌های اینجا بسیار بد بود. دولت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد و امروز می‌توانیم سرمان را بلند کنیم البته برای رسیدن به استاندارهای لازم، ۱۰ برابر آنچه تا امروز کار شده باید کار کنیم. ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی در این استان کمبود وجود دارد ولی خوشبختانه به شرایطی رسیده‌ایم که برای مردم و خصوصا حاشیه‌نشین‌ها آرامشی را ایجاد کرده است. یک میلیون و ۲۰۰ هزار حاشیه‌نشین تحت پوشش خدمات بهداشتی رفتند و نیازمندان به صورت رایگان بیمه شده‌اند و پرداخت از جیب بیماران روستایی به ۳ درسد و بیماران شهری به ۶ درصد کاهش یافت.

  وزیر بهداشت افزود: همچنین با توجه به اینکه بیشترین ترافیک، تصادف و متأسفانه رفتار خشونت‌آمیز در  این منطقه رخ می‌دهد تعداد پایگاه‌های اورژانس افزایش یافته است. امیدواریم بتوانیم خدمات بیشتری را در این منطقه به مردم ارائه دهیم.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار