چرا روسیه به استقبال ترامپ می رود؟

0 0

اگر ترامپ در نوامبر برنده شود ، آیا او اجازه خواهد داد که قلمرو روسیه در اروپای شرقی گسترش پیدا کند؟
این سئوالیست که ذهن خیلی ها را در مسکو به خود مشغول کرده است.

وعده صادق / مسکو از تعهد ترامپ برای بهبود بخشیدن روابط و کاهش تنشها در روابط یا روسیه بسیار خوش حال است. کرملین در اوایل ماه جاری از کارتر پیج مشاور ترامپ دعوت کرد تا قبل از فارغ التحصیلی دانش آموزان مدرسه اقتصاد روسیه به دیدار و تبادل نظر بپردازند. و پیج هم پیشنهادشان را ردنکردو آنها را نا امید نگذاشت.

پیج در اظهاراتش سیاست های فعلی آمریکا را در قبال دموکراسی ، تبعیض و فساد ریاکارانه خوانده و آنهارا محکوم کرد.

برای پوتین ترامپ یک موقعیت ارزشمند است. او حالا می میبند که متحد آینده اش از میان سیاستمداران غربی که وی را تحریم کرده بودند از راه می رسد.

کرملین همچنین مشتاقانه از انزوا طلبیی که از ترامپ انتظار می رود استقبال می کند.کسی که اعلام کرده است ممکن است عضویت آمریکا را در پیمان ناتو لغو کند و کسی که جو سیاسی حاکم که از پوتین انزجار دارد را به سخره می گیرد.

اگر ترامپ در نوامبر برنده شود ، آیا او اجازه خواهد داد که قلمرو روسیه در اروپای شرقی گسترش پیدا کند؟

این سئوالی است که ذهن خیلی ها را در مسکو به خود مشغول کرده است.

درحالی که تنها ۱۰ درصد روس ها از کلینتون جانبداری می کنند، هواخواهان تراپ روز به روز افزوده می گردند. یکی از نمایندگان  پارلمان روسیه که عضو حزب روسیه متحد است گفته است که او شخصیت و نظرات سیاسی ترامپ را دوست دارد.

چند هفته قبل ناتو بزرگ ترین رزمایش خود را بعد از جنگ سرد  با مشارکت ۳۱۰۰۰ نفر نیرو از ۲۴ کشور عضوپیمان به پایان رساند که موجب رنجش روس ها را فراهم کرد. پس این رویای مقامات مسکو است که روزی آمریکا ، چون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ،این پیمان ناتو را ترک کند.

در حالی که دونالد ترامپ به دلیل ساختارشکن هایش  از محبوبیت بالایی در میان آمریکایی ها برخوردار است [ اینجا بخوانید] ، وی را می توان نوید بخش ظهور موج جدیدی از خوشبینی به روسیه در بین سیاست مداران غربی دانست.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.