• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵ | کد خبر : 37878
 • به گزارش وعده صادق ؛ هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه در ۳ سالی که دولت یازدهم بر سر کار بوده، ۱٫۷ میلیارد تومان پاداش دریافت کرده است
  بر اساس تصمیمات مجمع عمومی سالیانه فولاد مبارکه، پاداش هیئت مدیره شرکت در سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان، در سال ۱۳۹۳ بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان و در سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.
  همچنین حق جلسات اعضای غیرموظف هیئت مدیره فولاد مبارکه در سه سال اخیر به ترتیب ۸۵۰ هزار تومان، ۲ میلیون تومان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

  فولاد مبارکه

  پاداش هیئت مدیره

  حق جلسه

  ۱۳۹۲

  ۶۰۰ میلیون تومان

  ۸۵۰ هزار تومان

  ۱۳۹۳

  ۷۰۰ میلیون تومان

  ۲ میلیون تومان

  ۱۳۹۴

  ۴۰۰ میلیون تومان

  یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

  در این سه سال، بهرام سبحانی هم‌زمان نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فولاد مبارکه بوده است.
  پاداش 1.7 میلیارد تومانی هیئت مدیره فولاد مبارکه در دولت یازدهم
  اتفاق عجیبی که در هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه رخ داده، حضور مهدی کرباسیان است.  کرباسیان رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) است و این سازمان ۱۷ درصد سهام فولاد مبارکه را در اختیار دارد.
  از جانب ایمیدرو، بهرام سبحانی به عنوان نماینده در هیئت مدیره فولاد مبارکه معرفی شده است. اما خود کرباسیان به نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری استانی یزد در هیئت مدیره فولاد مبارکه حضور پیدا کرده است.
  در واقع، هرچند کرباسیان با معرفی بهرام سبحانی از جانب ایمیدرو در هیئت مدیره فولاد مبارکه موافقت کرده، اما به نظر می‌رسد جذابیت حضور در هیئت مدیره شرکت پولدار فولاد مبارکه آنقدر بالا بوده که کرباسیان از جانب شرکت سرمایه‌گذاری استانی یزد (سهام عدالت) توانسته در هیئت مدیره فولاد مبارکه در قامت رئیس حضور پیدا کند.
  پاداش 1.7 میلیارد تومانی هیئت مدیره فولاد مبارکه در دولت یازدهم
  حضور هم‌زمان کرباسیان در ریاست هیئت مدیره فولاد مبارکه و ریاست سازمان ایمیدرو، وقایع عجیبی را رقم زده است
  ایمیدرو متولی راهبری توسعه، توانمندسازی و رقابت‌پذیری بخش معدن و صنایع معدنی و تبدیل منابع و محصولات این بخش به ثروت پایدار کشور است.
  در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده و با توجه به مفاد قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جمهوری اسلامی ایران این سازمان بعنوان شرکت مادر تخصصی تلقی شده و نظارت عالیه بر شرکتهای عملیاتی و انجام برنامه ریزیهای لازم برای واگذاری آنها به بخش خصوصی را در دستور کار دارد. ضمنا برای پیشبرد اهداف مربوطه طبق ضوابط و مقررات استخدامی سازمان نیروی انسانی مورد نیاز باید دارای تحصیلات عالیه و تجربه پیش بینی شده در شرایط احراز مشاغل باشند.
  پاداش 1.7 میلیارد تومانی هیئت مدیره فولاد مبارکه در دولت یازدهم +نمودار
  سازمان ایمیدرو به عنوان نهاد بالادستی صنعت فولاد کشور، طبیعتا وظیفه نظارت بر شرکت‌های زیرمجموعه که در آنها سهامدار است را دارد.
  از آنجا که ایمیدرو ۱۷ درصد سهام فولاد مبارکه را در اختیار دارد، کرباسیان قانونا مکلف است به وضعیت مالی شرکت فولاد مبارکه، عملکرد نماینده حقوقی ایمیدرو در هیئت مدیره فولاد مبارکه به طور اخص و عملکرد کلی هیئت مدیره به طور اعم رسیدگی کند تا منافع ایمیدرو پایمال نشود.
  حال چطور می‌توان از کرباسیان به عنوان رئیس ایمیدرو انتظار داشت در صورت وقوع تخلف یا سوءمدیریت یا تصمیمات پرخطر در هیئت مدیره فولاد مبارکه، در قامت رئیس ایمیدرو به موارد فوق رسیدگی نماید؛ وقتی خودش از جانب سهامدار دیگری رئیس هیئت مدیره فولاد مبارکه هم هست؟ یعنی می‌توان انتظار داشت کرباسیان دستور برخورد با خودش را بدهد؟/ مشرق

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد توضیحات رئیس اسبق دانشگاه کاشان درباره ادعای ۲ میلیاردی نماینده تهران/ اختصاص ۴۰ میلیون برای هر دانشجوی بورسیه واکاوی تنش مرزی هند و پاکستان/لغو اجلاس سران «سارک» در اسلام آباد رکورد فساد شکسته شد؛ سکوت حامیان دولت پس از افشاء واقعیت فساد ۸۰۰۰ میلیاردی+عکس نبرد موصل سرآغاز جنگ جهانی سوم می‌شود؟/ پایان داعش، آغاز جنگ مستقیم حدیث درخصوص حسابرسی از نفس مهر پرتلاطم به آموزش‌وپرورش آمد/گمانه‌زنی‌ها برای وزیر در راه فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز هنر روحانی این است که نهادهای مزاحمرا با خود همراه کند آمریکا کلاهبرداری‌کرد/ دولت یقه داخلی‌ها را گرفت! طرح سیاسی عارف تغییر ناتمام! آیا تیم اقتصادی دولت یازدهم نیاز به ترمیم دارد؟ عکس/ آمبولانس‌های نُقلی رنو! رونمایی از نوار دوچرخه سواری آبی درخشان در لهستان + تصاویر نیروهای عراقی در رفتار با دستگیرشدگان معیارهای انسانی را رعایت کنند مشاورغیررسمی ابتکار در ازای سالانه نیم میلیون دلار چه می‌خواست؟