• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶ | کد خبر : 38156
 • کمال خرازی

  وی افزود: باید همواره احساس کنیم با کسانی روبرو هستیم که آنها با ما مشکلات اساسی دارند و اگر بتوانند و از ابزارهای لازم برخوردار باشند، دیدگاه‌های خود را به ما تحمیل خواهند کرد.

  به گزارش وعده صادق ؛ سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در خصوص روند اجرای برجام با اشاره به زحمات فراوان تیم‌ مذاکره‌کننده هسته‌ای برای به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای ایران، اظهار داشت: برجام یک موفقیت و یک ضرورت برای کشور بود و تیم مذاکره‌کننده با حمایت‌های مقام معظم رهبری توانستند این موضوع را به سرانجام برسانند.

  وی با بیان اینکه برجام آنطور که باید و شاید تاکنون اجرا نشده است، تصریح کرد: طرف مقابل ابزارهایی را در اختیار دارد و به شیوه‌هایی مختلف این ابزارها را به کار می‌برد تا برجام به درستی اجرا نشود.

  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ادامه داد: این ناشی از این است که ما با کسانی روبرو هستیم که دشمنان ما هستند. نباید تصور کنیم که اگر در برجام موفق شدیم با آنها به نتیجه و توافق برسیم، مشکلاتمان با آنها برطرف شده است.

  خرازی با تاکید بر هوشیاری مسئولان در مقابل طرف غربی عنوان کرد: چه در اجرای برجام و چه در سایر مسائلی که با دیگران داریم، هیچگاه نباید یک خوش‌بینی زائدالوصفی به ما دست دهد.

  وی افزود: باید همواره احساس کنیم با کسانی روبرو هستیم که آنها با ما مشکلات اساسی دارند و اگر بتوانند و از ابزارهای لازم برخوردار باشند، دیدگاه‌های خود را به ما تحمیل خواهند کرد.

  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه تنها راه مقابله با این کارشکنی‌ها مقاومت است، اظهار داشت: با اراده ملی و بیداری که در ملت ایران مشهود است، از این مراحل هم عبور خواهیم کرد.

  وزیر خارجه اسبق همچنین تصریح کرد: با اتکا به مردم و توان داخلی، باید از گشایش‌هایی که بر اثر برجام برای کشور ایجاد شده در راستای توسعه کشور از نظر اقتصادی استفاده کرد.

  وی با تاکید بر اینکه فشار به طرف غربی باید ادامه یابد تا آنها به تعهدات خود در برجام عمل کنند، خاطرنشان کرد: با ایستادگی و اراده ملی باید بتوانیم در مقابل غربی‌ها مقاومت کرده و مسیری را انتخاب کنیم که به غربی‌ها وابسته نباشد و روی پای خود بایستیم./ فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  آخرین جزئیات از طرح تحقیق و تفحص از "بنیاد شهید" و "صندوق ذخیره فرهنگیان" اِشراف اطلاعاتی در کشور دشمن را مغلوب کرده است عناوین روزنامه‌های ورزشی ۳ آبان ۹۵/ پیغام از بالا به رضاییان+تصاویر عکس/ غواصی یک ببر جمله ای قابل تامل در اینستاگرام خواننده موسیقی پاپ امیدواری فیلیپین برای بازگشت به منطقه مورد مناقشه با چین و ماهیگیری کارنامه خصوصی‌سازی دولت تدبیر و امید ضعیف است/ بدهی ۱۶۸هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور پرونده‌های «برادران روزچنگ»، «سعید طوسی»، «صندوق ذخیره فرهنگیان»، «معماری‌نیوز» و «نرگس محمدی» تبعات مثبت و منفی فضای مجازی در کردستان رصد شود با نیروهای ترکیه همچون داعش برخورد خواهیم کرد امیر قطر سه روز عزای عمومی اعلام کرد عکس/ بازدید روحانی از کارخانه واگن پارس اراک سرعت ۸ برابری نسخه ۱۲۸ آیفون ۷ در مقابل نسخه ۳۲ گیگا بایتی آن نمایشگاه کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز به کار کرد فیلم/ عصبانیت شبکه عربستانی ازمداحی جدیدمیثم مطیعی+فیلم مداحی تلاش شهید شهاب برای پخش اعلامیه های انقلاب پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته ماجرای آمدن ارز به خود پردازها/ پرداخت صحت ندارد نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود