تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۷ | کد خبر : 3818

بابا مگه نگفتی می‌خوای اسرائیلی‌ها رو بکشی، پس چرا خوابیدی؟ + عکس

مراسم تشییع پیگر شهید حمید رضا اسدالهی با حضور گسترده آحاد مردم و امت حزب الله از مقابل مسجد موسی بن جعفر (ع) واقع در خیابان 17 شهریور تهران برگزار شد. پیگر این شهید والا مقام بعد از حضور در مسجد موسی بن جعفر(ع) و اقامه نماز به امامت حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی تا میدان خراسان بردوش مردم  تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

در این مراسم که حضور پر شور و چند هزار نفری مردم جلوه با شکوهی در وداع با این شهید بزرگوار بخشیده بود به طوری که خیابان منتهی به میدان خراسان مملو از جمعیت بود. در این مراسم شخصیت های کشوری و لشکری از جمله حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام دسمی معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج  و مداحان حاج منصور ارضی، حاج سعید حدادیان، حاج مهدی سماواتی و نیز حضور نیرو های منطقه جهادی منطقه از لبنان، عراق و سوریه و فرماندار کربلا حضور داشتند.

این مراسم از دید رسانه های داخلی نیز پنهان نماد و حضور گسترده رسانه ها، خبرگزاری ها و شبکه های خبری حاکی از اهمیت بالای این شخصیت جهان اسلام که در دفاع از حرم حضرت زینب جان خود را تقدیم کرده بود می داد و حاصل خدماتی بود که به جهان اسلام در دفاع از جبهه حق در مقابل دشمنان صهیونیستی در عرصه بین الملل انجام داده بود.

 

هم رزم شهید حاج حمید رضا اسدالهی که در دقایق واپسین لحظات عمرش بربالین وی حضور داشت در این مراسم گفت: شهید حمید اسدالهی به عهد خود با خدا و امام زمان وفا کرد و هدف او سربازی برای مقام معظم رهبری بود. وی در تمام طول عمر خود در پی فهم معارف دین و عمل به آن بود و به دنبال این بود که بزرگ ترین خدمات را به جبهه حق انجام دهد و بیشترین ضربه را به دشمن صهیونست وارد کند.

وی در ادامه به وصیت نامه این شهید اشاره کرد و افزود: شهید اسدالهی در وصیت نامه خود بخشی از آن را به مناجات با امام زمان می پردازد، در بخشی دیگر  با مقام معظم رهبری درد و دل می کند، در فرازی دیگر از وصیعت نامه خود به صحبت با مظلومین جهان می پردازد و در قسمت آخر وصیعت نامه نیز با  پسر چهار ساله خود وصیعت می کند که تمام امور زندگی خود را فقط برای امام زمان (عج) انجام دهد. این شهید بزرگوار بزرگ ترین آزویش این بود که که مانند یاران اباعبدالله حسین(ع) تا آخرین قطره خون خود را برای امام زمان بدهد و به آروزی خود رسید.

شهید حاج حمید رضا اسدالهی در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) به عنوان مسئول کانون تربیت و بین الملل این مرکز مطالعاتی مشغول به انجام خدمت بود. وی در این مسئولیت خود به دنبال تربیت نیروی طراز اول انقلاب اسلامی در سطح بین الملل بود که برای رسیدن به این مهم با گروه های مقاومت منطقه ارتباط داشت و آن ها را برای رسیدن به آرمان انقلاب اسلامی و مقابله با استکبار جهانی همراهی می کرد.

 


این شهید والا مقام در عرصه تربیت اسلامی برای رسیدن به نیروی طراز اول انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل توانسته بود نسخه بومی شده ای را برای کشور های منطقه از جمله عراق، پاکستان و دیگر کشور های منطقه با همکاری موسسات تربیتی در این کشور ها تدوین کند و برای رسیدن به این هدف ارتباط گسترده ای را با گروه های مقاومت منطقه ازجمله حزب الله لبنان به خصوص با جریان مقاومت از جمله مادر شهید عماد مقنیه و فرزند سید حسن نصر الله داشت و  اردو های جهادی و تربیتی در سطح بین الملل برگزار می کرد و از کشور های منطقه و جوانان مخلص آن در این اردو ها در ایران دعوت می کرد.

وی به گفته یکی از همکارانش به فکر  مردم بی گناه یمن، عراق و سوریه بود و در آخرین ماه رمضان عمر خود در جمع دوستان خود گفته بود که « به فکر مادران، خواهران  و بچه های کوچکی در عراق، سوریه و یمن باشیم که ماه رمضان سختی را سپری می کنند و حداقل برای آن ها در این ماه دعا کنیم». بسیاری از همکاران ودوستان شهید حمید رضا اسدالهی او را فردی متواضع می خواندند که عاشق مکتب اهل بیت (ع) بود و دوستان خود را به این مسیر دعوت می کرد و به گفته آن ها به مشکلات مردم نیز رسیدگی می کرد و برای رفع آن تلاش می نمود. به گفته یکی از دوستان این شهید فرزند چهار ساله شهید حمید رضا اسدالهی هنگامی که وی را در تابوت دید خطاب به پدر شهید خود گفت:« بابا مگه نگفتی می خوای اسرائیلی ها را بگشی؟ پس چرا خوابیدی؟ ».

 شهید حاج حمید رضا اسدالهی سالها در فضای بین الملی در سوریه، عراق و سایر کشور های منطقه خدمات زیادی را به جهان اسلام عرصه کرد. این شهید قبل از عملیات غسل شهادت کرده بود و در میدان جنگ در منطقه برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش دلاورانه جنگید و در هنگام اذان ظهر در حالی که دشمن منطقه را بمباران می کرد برای نماز ظهر مشغول تیمم بود و  ترکشی سا لها انتظارش را می کشید به گلوی وی اثابت کرد و در روز شهادت امام حسن عسکری در منطقه حلب در سوریه و به آرزوی خود شهادت نائل شد و در رکاب یاران ابی عبدالله قرار گرفت.

همه این دلایل شاهد و گواه بر آنند که این ملک خاکی دیگر جای حمیدرضا اسداللهی نبود و او شهادت را انتخاب کرده بود و شهادت نیز او را. براستی او همه لوازم شهادت را فراهم کرد و با عرش کبریایی خدا راه یافت و به وجه الله نظر کرد.

 

منبع: snn.ir

   نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0
آخرین اخبار