• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱ | کد خبر : 38324
 • وعده صادق / یکی از کاربران با ارسال یادداشتی خواستار انتشار آن شد

  متن یادداشت به شرح زیر است:

  هر از چند گاهی ماموران به مغازه ها می ریزند و اگر مغازه ای سیگار قاچاق داشته باشد چپقش را چاق می کنند! مغازه داران آنقدر از داشتن سیگار قاچاق می ترسند که هر بسته آن را در یکی از هزارتوی مغازه خود مخفی می کنند و تنها به نور چشمی ها می فروشند!

  واقعا چه قدرتی پشت این کالای مرگ آور داخلی خوابیده است که مامور مبارزه با قاچاق آن را در هر سوراخی که باشد می یابد و توقیف می کند اما آدامسهای قاچاق رنگ و وارنگی که در زیر شیشه پیشخوان همه سوپرمارکتهای این کشور چشمک می زنند نه میبیند و نه صدای تولید کنندگان ورشکسته داخلی را می شنود!

  بازار آدامس بازاری هزار میلیارد تومانی است که هفتصد میلیارد آن در اختیار کالای قاچاق وارداتی است، صد میلیارد آن از مسیرهای قانونی وارد می شود و تنها دویست میلیارد تومان آن توسط بزرگانی چون مینو و شیرین عسل و سایر تولید کنندگان بزرگ و کوچک داخلی تولید می شود.

  به نظر می رسد تولید کنندگان داخلی این کالا انجمن صنفی قدرتمندی ندارند تا بتواند مانند شرکت دخانیات ایران ماموران را حداقل به بازار مولوی و پله نوروزخان که مرکز آدامس قاچاق ایران است بکشاند یا زور مافیای قاچاق آدامس ایران به دیگران می چربد!

  شاید بیان این نکته خالی از لطف نباشد که اگر جلوی قاچاق آدامس گرفته شود حداقل ۳۰۰۰ کارگر ایرانی در کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل داخلی مشغول به کار خواهند شد و چه بسا با قدرتمند شدن تولید کنندگان داخلی، صادرات این محصول بتواند برای کارگران بیشتری فرصت اشتغال ایجاد نماید.

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

   

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  از نرمش هاشمی رفسنجانی در برابر شاه تا اصرار او برای چاپ رساله منتظری لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری هفته آینده در دولت نهایی می‌شود قاسمی درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت دامن زدن به اختلافات مذهبی جایی در سیاست‌های ایران ندارد/کشورهای منطقه در راستای پایان تنش‌ها گام برداشته و سخن برانند آزادسازی ۸ روستا در چهارمین روز عملیات موصل درگیری خونین هواداران در ورزشگاه الغدیر اهواز کاندید نشدم تا آرزوی دخترم برآورده شود اینفوگرافیک/ عملیات موصل به روایت آمار عواقب گشت و گذار شبانه در فضای مجازی هفت نفر در زلزله زرند مصدوم شدند ولایتی: عراق بعد از آزادی موصل از مکر آمریکایی‌ها غافل نشود آزادی موصل شکستی تمام‌عیار برای تکفیری‌ها و حامیان آنهاست نگاه ایران به نشست« پاریس » با محوریت «موصل » تشریح نشست موصل/ تاکید بر تمامیت ارضی عراق ترمیم کابینه نتیجه فرایند ارزیابی مستمر عملکرد بود طرح تشکیل «ارتش اروپایی» و دلشوره‌های انگلستان عکس/ ب ام و i8 با رنگ خاص اثر هنری مردم سوریه/ بهنام تشکر در می سی سی پی/ حضور علی دایی در جمع ملی پوشان کاراته رئیس سازمان نوسازی مدارس: تا پایان فعالیت دولت یازدهم مدارس استانداردسازی می شود طبابت ولایتی در پرواز