رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳ | کد خبر : 38338
 • انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌شود

  به گزارش وعده صادق ،شورای نگهبان در جلسه صبح امروز خود پس از بررسی نامه وزارت کشور، با برگزاری انتخابات آینده ریاست‌جمهوری در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ موافقت کرد.

  بر پایه این خبر، همزمانی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ با ماه مبارک رمضان، با توجه به اینکه برگزاری انتخابات در این ماه مبارک با سختی‌هایی همراه خواهد بود، باعث شد وزارت کشور دو تاریخ را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به شورای نگهبان پیشنهاد دهد تا بتواند زودتر از روال گذشته انتخابات را برگزار کند.

  بر همین اساس وزارت کشور نامه‌ای به شورای نگهبان ارسال کرد و در آن دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت و یا ۵ خرداد را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به شورای نگهبان پیشنهاد داد.

  طبق گفته وزیر کشور تغییر زمان برگزاری انتخابات و برگزاری زودتر از روال معمول آن، بدلیل همزمانی آن با ماه مبارک رمضان بوده است، علاوه بر این بخاطر محدودیت چهار سال تمام ریاست جمهوری نیز امکان برگزاری انتخابات بعد از ماه مبارک رمضان نیز وجود نداشت.

  بر همین اساس شورای نگهبان در جلسه امروز خود با تاریخ پیشنهادی وزارت کشور مبنی بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۶ موافقت کرد.

  البته طبق ماده ۲۲ قانون انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا همزمان برگزار می‌شود، همچنین در این دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه‌ انتخابیه نیز همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار