کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸ | کد خبر : 38370
 • یک پارچگی شکننده ملتی که مورد هجوم است

  نگرانی های رئیس جمهور منفور

  فرانسوا اولاند

  فرانسه یه علت یک حمله تروریستی در شرایط وخیمی قرار گرفته است. این حمله ها موجب زیر ذره بین رفتن دوباره رئیس جمهور نه چندان خوش نام این کشور شده است. رهبر فرانسه که برخی از تأثر بر انگیز ترین حوادث تاریخ معاصر فرانسه را پشت سر گذارده است و حالا در صدر ملت مشتت و پرخاشگری است که نه تنها به کفایت او شک دارند بلکه دائما به سمت جبهه ملی و گرایشات فاشیستی اش غش می کنند.

  وعده صادق / بعضی اوقات آن چیزی که یک کشور را متحد می کند میتواند یک فاجعه تروریستی باشد. اما متحد کردن با متحد نگاه داشتن دو مقوله متفاوت است.

  فرانسه یه علت یک حمله تروریستی در شرایط وخیمی  قرار گرفته است. این حمله ها موجب زیر ذره بین رفتن دوباره رئیس جمهور نه چندان خوش نام این کشور شده است. رهبر فرانسه که برخی از تأثر بر انگیز ترین حوادث تاریخ معاصر فرانسه را پشت سر گذارده است و حالا در صدر ملت مشتت و پرخاشگری است که نه تنها به کفایت او شک دارند بلکه دائما به سمت جبهه ملی و گرایشات فاشیستی اش غش می کنند.

  این شرایط مشابه شرایطی است که که در زمان جورج بوش در ایالات متحده رخ می داد. بوش که با لطایف الحیل و به سختی پیروز انتخابات ریاست جمهوری گشته بود ، با استفاده از موجی از میهن پرستی و همبستگی حاصله از اتفاقات ۱۱ سپتامبر به چهره محبوب مردم آمریکا مبدل شد. سیر نزولی وی از قهرمان ملی به منفور تاریخ چند سالی طول کشید که شاید به این دلیل بوده که آمریکایی ها همه ی کار ها را در مقیاس وسیع انجام می دهند.در طول تاریخ عموماً رهبران به سمت مطرود واقع شدن و دولت ها به سمت آشفتگی های سیاسی سوق یافته اند.

  این سرمشق ثابت می کند که اگر هدف بر انگیختن بی ثباتی های سیاسی است تروریسم می تواند ماثر واقع شود . در پی حملات ، رهبران و شهروندان متحد می شوند تا مانع از دست یابی تروریست ها به اهدافشان شوند.اما بعدش چه؟

  شاید سادترین توضیح برای این سیر اتفاقات این باشد که آشفتگی و هراس ملی در وهله اول موجب همبستگی و اطاعت پذیری عمومی می شود ، اما اندکی بعد این سئوال راپیش می آورد که آیا ما نمی توانستیم بهتر عمل کنیم تا از این تشنجات پیشگیری شود؟

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  برداشت۲۰هزارتن سیب زمینی در چالدران تازه‌ترین تصاویر از عملیات آزادسازی موصل منشور چهارگانه مرزبانی؛ رمز موفقیت مرزبانان تصویری قدیمی و کمتر دیده شده از دو نامزد انتخابات آمریکا هند- عزاداری شیعیان در سالروز شهادت امام سجاد (ع) اسرائیل غاصب در حاشیه امن؛ جهان اسلام در آتش تکفیر سالانه ژاپن ۴۰ میلیارد و آلمان ۳۹ میلیارد دلار برای تجهیز نظامی خود هزینه می‌‌کنند ترمیم کابینه تدبیر و امید یک ضرورت بود دولت خود را مکلف به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند سایه روشن کاهش ذخیره قانونی بانکها/رفتاربانکهای خصوصی در تخصیص‌ها اداره وزارت‌خانه از دست فرهادی در رفته/ وزیر درباره حضور محکومان امنیتی در دانشگاه توضیح دهد عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل جانباز مدافع حرم مشکل هنگ کردن کیبورد در iOS 10 حل شد+ آموزش ممنوعیت ورود اتوبوس‌های بین شهری به پایتخت کاهش دید و مه گرفتگی در جاده های ۴ استان کشور انفجار، صادرات گاز ایران به ترکیه را قطع کرد ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است محصولات ارگانیک ما در کشورهای دیگر قابل پذیرش نیست رزمایش الی بیت المقدس در بابلسر برگزار می‌شود آغاز مرحله دوم عملیات آزاد سازی موصل