رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 38460
 • اعزام نیروهای ویژه آمریکا به ننگرهار

  به گزارش وعده صادق به نقل از «وال استریت ژورنال»، یک مقام ارتش آمریکا اعلام کرد که تعدادی از نیروهای ویژه آمریکایی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان به شرق این کشور اعزام می‌شوند.

  «جان نیکلسون» فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان گفت: از اختیارات خاص خود برای اعزام نیروهای اضافی به افغانستان برای حمایت از نیروهای امنیتی این کشور در مقابل گروه تروریستی داعش استفاده کردم.

  نیکلسون ادامه داد: افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان از لحاظ مالی، مخابراتی و استراتژیکی با افراد شاخه اصلی این گروه در کشورهای عراق و سوریه ارتباط دارند.

  فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان افزود: گروه تروریستی داعش در افغانستان با سازمان «مادری» خود در کشورهای عراق و سوریه مرتبط هستند.

  وی اظهار کرد: آنها برای عضویت درخواست دادند و سپس پذیرفته شدند. افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان باید از برخی آزمون‌ها می‌گذشتند و در مجله متعلق به گروه اصلی موسوم به «دابق» معرفی شده‌اند.

  این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ارتش آمریکا روز گذشته اعلام کرد که حدود ۸۰۰ سرباز از یک واحد هوایی این کشور در تابستان به افغانستان اعزام می‌شوند.

  این واحد اعزامی از بالگردهای «بلک هاوک»، «aینوک» و «آپاچی» در افغانستان به کار خواهد گرفت و علاوه بر آن، مأموریت حمایت از عملیاتهای نظانی افغانستان را بر عهده دارد.

  در حالی که قرار بود با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان کاهش یابند و عملیاتهای نظامی واشنگتن در این کشور محدود شود اما «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در اوایل ماه ژوئن میلادی اعلام کرد که اختیارات نیروهای این کشور در افغانستان افزایش یافته است و نیروهای هوایی این کشور نیز از آزادی بیشتری در هدف قرار دادن طالبان برخوردارند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار