رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸ | کد خبر : 38473
 • علت افزایش قیمت مرغ چیست؟

  به گزارش وعده صادق ؛ محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به دلایل افزایش قیمت ذرت اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی ذرت به ازای هر کیلو ۹۵۰ تومان و این درحالیست که دربازارهای جهانی قیمت از این رقم نیز پایین تر است.

  وی افزود: همزمان با برداشت ذرت داخلی قیمت ذرت خارجی به مرز کیلویی۶۴۰ الی ۶۵۰ تومان رسیده بود که دولت به ناچار باید خرید تضمینی را انجام دهد به گونه ای که مابه التفاوت فروش محصول در بورس را تحت عنوان خرید تضمینی به کشاورزان پرداخت نماید.

  یوسفی با اشاره به کاهش واردات ذرت خارجی گفت: در یک ماه اخیر با کاهش واردات قیمت ذرت به یکباره افزایش چشمگیری یافت به طوریکه تحویل ذرت خارجی به بنادر حدود هزار تومان بود، از این رو شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو ذرت را برای تنظیم بازار کیلویی ۸۸۰ تومان عرضه می کند.

  رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به تاثیر افزایش ذرت در بهای تمام شده مرغ بیان کرد: با توجه به افزایش ۴۰ درصدی ذرت در سه ماه اخیر می توان گفت از آنجا که ۶۰ الی ۶۵ درصد قیمت تمام شده مرغ خوراک است، از این رو این امر افزایش ۱۹ الی ۲۰ درصدی قیمت را به همراه داشته است.

  وی با اشاره به قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر کیلو مرغ زنده ۴ هزار و ۸۰۰ الی ۵ هزار و ۱۰۰ تومان،  مرغ آماده به طبخ درعمده فروشی ها ۶ هزار و ۸۰۰ تومان،خرده فروشی های میادین میوه و تره بار ۷ هزار و ۱۸۰ تومان است.

  گفتنی است با توجه به افزایش قیمت نهاده ها نرخ ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده معقول است./ دانا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار