• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۰ | کد خبر : 38546
 • لاوروف: آمریکا مانع بمباران داعش و جبهه النصره می‌شود

  به گزارش وعده صادق، سرگئی لاوروف امروز (پنجشنبه) با اعلام این موضوع، گفت: آمریکا هنوز برای جداسازی تروریست ها و معارضان پس از برقراری آتش بس در سوریه (از اسفند ماه ۹۴) اقدامی نکرده است.

   

  بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه، لاوروف افزود: سه روز پیش در دیدار با جان کری وزیر خارجه آمریکا در لائوس، راه های مبارزه با تروریسم و گام های لازم برای مبارزه موثر با آن بررسی شد. نباید وضعیتی شکل گیرد که در محدوده تحت اشغال تروریست های ضد سوری به اصطلاح گروه های معارض میانه رو باقی بمانند که هم می خواهند شامل آتش بس شوند و هم چنین حالتی را بدون آسیب دیدن به گروه های تروریستی حفظ کنند.

   

  وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: از آغاز سال ۲۰۱۶ طرف آمریکایی اطمینان می دهد که گروه های معارض را از تروریست ها جدا می کند، اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نگرفته است.

   

  لاوروف تاکید کرد: توافق هایی که در سفر اخیر کری به مسکو و نشست های مذاکراتی کارشناسان روسی و آمریکایی حاصل شد، در صورت تحقق امکان جداسازی تروریست ها را از معارضان مسلح فراهم می کند که امیدوارم در مذاکرات بعدی برای اجرای آنها و همکاری روسیه با واحدهای نظامی آمریکا و ائتلاف آمریکایی گفت وگو صورت گیرد.

   

  داعش و جبهه النصره خارج از توافق آتش بس سوریه هستند و خودداری طولانی آمریکا از بیرون بردن نیروهای مسلح تحت حمایت خود از مناطق زیر سلطه این دو گروه و بهانه وجود گروه های مسلح میانه رو، مانع بمباران های هوایی روسیه و عملیات زمینی نیروهای روسی علیه تروریست ها شده است.

   

  گروه گروه کشورهای غربی-عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار