رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱ | کد خبر : 38607
 • دستور پادشاه اسپانیا برای تشکیل دولت جدید از سوی نخست وزیر موقت

  پادشاه اسپانیا دیروز(پنجشنبه) ماریانو راخوی نخست وزیر موقت این کشور را مامور به تشکیل کابینه جدید کرد تا به هفت ماه بی ثباتی سیاسی در این کشور پایان بدهد.

  راخوی پس از دیدار با پادشاه اسپانیا در جمع خبرنگاران ضمن تایید پذیرش این مسئولیت گفت، تمام تلاش خود را برای انجام این ماموریت بکار خواهم گرفت. این ماموریت درحالی به راخوی محول شد که بسیاری از احزاب از حمایت وی برای تشکیل دولت خود داری می کنند.

  طی هفت ماه گذشته، دو انتخابات پارلمانی در اسپانیا برگزار شده است، اما هیچ یک از احزاب نتواسته اند با کسب کرسی های لازم به پیروزی قاطع دست یابند و دولت جدید اسپانیا را تشکیل دهند.

  دردور اول انتخابات پارلمانی اسپانیا، حزب حاکم «مردم» که از سال ۲۰۱۱ قدرت را در اسپانیا در دست دارد، اکثریت مطلق را در پارلمان از دست داد وتنها توانست ۱۲۳ کرسی را کسب نماید. احزاب «سوسیالیست» ۹۰ کرسی، «پودموس» ۶۹ کرسی و «شهروندان اسپانیا» ۴۰ کرسی را به خود اختصاص دادند.

  دیدار ماریانو راخوی نخست وزیر موقت اسپانیا با فیلیپه ششم پادشاه این کشور در ۷ مرداد،۱۳۹۵ (عکس از خبرگزاری فرانسه)

  پس از برگزاری دور اول انتخابات پارلمانی، پادشاه اسپانیا با رهبران احزاب این کشور برای ایجاد دولت ائتلافی تشکیل جلسه داد که بدون نتیجه پایان یافت و به همین دلیل پادشاه  اسپانیا با انحلال پارلمان این کشور فرمان برگزاری انتخابات عمومی مجدد در ماه ژوئن را صادر کرد.

  در دور دوم انتخابات پارلمانی اسپانیا که ماه ژوئن برگزار شد، حزب حاکم مردم توانست ۱۳۷ کرسی از ۳۵۰ کرسی پارلمان اسپانیا را کسب کند، اما این تعداد کرسی برای تشکیل دولت کافی نیست. احزاب رقیب نیز برای تشکیل دولت ائتلافی با حزب حاکم به توافق نرسیدند.

  در صورتی که راخوی مجددا نتواند کابینه جدید معرفی نماید، انتخابات پارلمانی برای سومین بار پائیز امسال برگزار می‌شود.

  برای سال‌ها کنترل قدرت بین حزب حاکم «مردم» و حزب «سوسیالیست‌» اسپانیا دست به دست می‌شد، اما طی چند سال گذشته، احزابی مانند «پودموس» و حزب «شهروندان اسپانیا» به عنوان حزب سوم و چهارم به پارلمان راه پیدا کردند./ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار