• تاریخ انتشار: جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲ | کد خبر : 38626
 • پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی با تأکید بر مواضع پیشین هیلاری کلینتون در قبال عراق، سوریه و لیبی نوشت: «با در نظر گرفتن هر ملاکی سزاوار است که کلینتون را جنگ‌طلب بشناسیم».

  به گزارش وعده صادق ؛ در ادامه تحلیل‌ها درباره مواضع نامزدهای جانشینی باراک اوباما، یک پایگاه آمریکایی بر «جنگ طلب» بودن هیلاری کلینتون تاکید کرده است.

  با اتمام کنوانسیون ملی احزاب جمهوریخواه و دموکرات، عملا و رسما صحنه برای رقابت دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون چیده شده است.

  از سوی دیگر تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها درباره مواضع احتمالی این دو در مقام ریاست جمهوری ادامه دارد.

  بر همین اساس، فارین پالیسی در گزارشی به مواضع هیلاری کلینتون پرداخته و او را فردی «جنگ طلب» خوانده است.

   در گزارش این پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی آمده است: «از هائیتی گرفته تا سوریه، کارنامه طولانی نامزد دموکرات نشان می‌دهد که او آماده است که از روز اول رئیس‌جمهور جنگ باشد».

  در این گزارش آمده است: «بر اساس هر ملاک و سنجش منطقی، کلینتون سزاوار ان است که او را جنگ طلب بشناسیم و بنامیم. او اگرچه اعتقاد داشت که توسل به زور و نیروی نظامی ایده بدی بوده اما دائما آغاز جنگهای جدید و گسترش دادن دیگر جنگها را تایید کرد».

  در ادامه این مطلب از مواردی مثال زده که در آن هیلاری کلینتون از توسل به گزینه نظامی و جنگ حمایت کرده است.

  بر این اساس، کلینتون در سال ۱۹۹۴ و زمانی که بانوی اول آمریکا بود،  از اعزام نیروی نظامی به هائیتی حمایت کرده بود.

  نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ در مقام وزارت خارجه آمریکا در دولت اول باراک اوباما، از سیاست دولت برای افزایش حملات با استفاده از پهپادها در پاکستان حمایت کرد.

  او همچنین در سال ۲۰۰۹ از سیاست افزایش و تقویت حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان حمایت کرده  بود.

  حمایت از جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ و در زمانی که کلینتون سناتور بود، از دیگر موارد جنگ طلبی او عنوان شده؛ موضوعی که ترامپ بارها برای حمله به مواضع نامزد دموکرات از آن استفاده شده است.

  فارین پالیسی، حمایت صریح کلینتون در مقام وزیر خارجه از حضور آمریکا در جنگ لیبی در سال ۲۰۱۱ به منظور ساقط کردن معمر قذافی را از دیگر نمونه‌های جنگ‌طلبی او خوانده است./ فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار