رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹ | کد خبر : 38691
 • سیاستمدار انگلیسی:

  لفظ «جمهوری اسلامی ایران» را در پارلمان اروپا به کار نمی‌بردیم/قصدمان حمایت از اصلاح طلبان بود

  به گزارش وعده صادق، «ادوارد مک میلان-اسکات»، سیاستمدار کهنه کار انگلیسی و عضو سابق پارلمان اروپا بامداد شنبه در حساب کاربری اش در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که او همکارانش در این پارلمان، از لفظ «جمهوری اسلامی ایران» استفاده نمی کرده اند.

  «مک میلان -اسکات» که بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴، چهار بار به عنوان معاون رئیس پارلمان اروپا انتخاب شده، این اظهارات را خطاب به حسابهای کاربری شبکه خبری «اسکای نیوز» و «اندرو نیل»، روزنامه نگار مشهور انگلیسی نوشت.

  اظهارات «مک میلان اسکات» در پاسخ به یک توئیت «اندرو نیل» است که نوشته بود: «گزارش جذابی از اسکای نیوز از تهران. این حس را داشتم که اگر ایران با لیبرال دموکراسی اداره شود، یکی از کشورهای قرن بیست و یکم خواهد بود.»

  عضو سابق پارلمان اروپا در واکنش نوشت: «در پارلمان اروپا ما از اسم جمهوری اسلامی ایران برای آن (ایران) استفاده نمی کردیم در صورتی که این همان چیزی است که (ایران) از سال ۱۹۷۹ بوده و حالا هم هست.»

   «مک میلان -اسکات» سپس به توئیت دیگر روزنامه نگار انگلیسی که به عنوان جوابیه برایش نوشته بود «مطمئن نیستم اسمی که (ایران) با آن صدا زده می شده اهمیت چندانی داشته باشد»،اینطور پاسخ داد: «قصد ما حمایت از اصلاح طلبان دموکراتی مانند شیرین عبادی بود که اکنون در لندن در تبعید به سر می برند. ایران، کشوری تک حزبی است.»

  وی این اظهارات را تنها ساعتی بعد از آن مطرح کرد که اسناد جدیداً منتشر شده از اسناد منتشر شده نقش سرویس اطلاعات انگلستان برای تشدید ناآرامی‌ها در ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ را آشکار کرد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار