• تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳ | کد خبر : 38700
 • به گزارش وعده صادق و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به نامه‌ای که ایران به آژانس تحویل داد عصر روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: آژانس نامه‌ای در پاسخ به نامه ایران فرستاد و قویا با موضوع درز اطلاعات مربوط به اعلامیه اولیه ایران در اجرای پروتکل الحاقی مخالفت و آن را رد کرده است.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی این هفته نامه‌ای از ایران دریافت کرد که به فاش شدن یک سند و همچنین احتمال درز بخش‌هایی از اعلامیه اولیه‌ای که ایران در اجرای پروتکل الحاقی در اختیار آژانس قرار داده اشاره شده است.

  نامه اعتراضی ایران روز دوشنبه هفته جاری به آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین تحویل داده شد.

  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان به تازگی درباره خبر خبرگزاری آسوشیتدپرس که در آن بخش‌هایی از برنامه بلندمدت غنی سازی و طرح و توسعه کشورمان که در گذشته در اختیار آژانس قرار گرفته منتشر شده، گفته بود اصل محرمانه ماندن اسناد برای ما بسیار مهم است.

  به گفته کمالوندی اگر افشای اطلاعات و اسناد محرمانه باب شود سندهای محرمانه دیگری نیز وجود دارد که انتشار آن از نظر فنی و امنیتی به مصلحت نیست و باید جلو این رویه گرفته شود و به همین علت به آژانس اعتراض می کنیم.

  وی گفت البته کل سند بیرون نیامده اما بخش هایی از آن منتشر شده که آنچه انتظار می‌رود حفاظت از اسناد محرمانه کشورهای مختلف است که در اختیار آژانس قرار می گیرد.

  معاون حقوقی و امور بین الملل سازمان انرژی اتمی گفت ما وقتی پروتکل الحاقی را امضا می‌کنیم حتی اگر برجام هم در میان نباشد این اطلاعات باید به آژانس داده شود و آژانس نیز در اقدامی متقابل موظف به حفاظت از این اطلاعات است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار