تظاهرات در ارمنستان به خشونت کشیده شد/ زخمی‌شدن ۶۰ نفر در درگیری بین پلیس و معترضان

0 1

در درگیری بین نیروهای پلیس ارمنستان و معترضان در اطراف ساختمان پلیسی که توسط مردان مسلح از اوایل جولای تاکنون تصرف شده، حداقل ۶۰ نفر زخمی شدند.

به نقل از راشا تودی، تظاهرات معترضان در حمایت از افراد مسلحی که یک ساختمان پلیس در شهر ایروان پایتخت ارمنستان را از اوایل جولای تاکنون تصرف کرده‌اند، به خشونت کشیده شد و تلاش پلیس برای متفرق کردن معترضان منجر به زخمی شدن حداقل ۶۰ نفر شده است.

خشونت های جمعه پس از آن آغاز شد که تظاهرات کنندگان قصد ورود به منطقه‌ای را داشتند که پلیس آن را مسدود کرده بود. چندین خبرنگار نیز در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند. گزارش ها حاکی است که چند نفر که لباس غیر نظامی پوشیده بودند، اقدام به ضرب و شتم خبرنگارانی کرده‌اند که تظاهرات خشونت آمیز روز گذشته را پوشش می‌دادند.

ادامه ناآرامی در پایتخت ارمنستان/ زخمی‌شدن ۶۰ نفر در درگیری بین پلیس و معترضان +عکس

سخنگوی وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد: ۶۰ نفر در نتیجه درگیری‌های خشونت آمیز روز جمعه در ایروان در بیمارستان بستری شده‌اند.

ادامه ناآرامی در پایتخت ارمنستان/ زخمی‌شدن ۶۰ نفر در درگیری بین پلیس و معترضان +عکس

نیروهای پلیس ارمنستان از چند روز قبل اطراف ساختمان را محاصره کرده و خیابان های منتهی به این ساختمان را مسدود نموده‌اند.

افراد مسلح تاکنون حاضر به تسلیم نشده اند. این حمله با هدف آزادسازی “جیریر سیفیلیان” رهبر مخالفان ارمنستان انجام شده است، وی ۲۰ ژوئن به اتهام توطئه برای تصرف چند ساختمان دولتی و تاسیسات مخابراتی در ایروان بازداشت شده است.

ادامه ناآرامی در پایتخت ارمنستان/ زخمی‌شدن ۶۰ نفر در درگیری بین پلیس و معترضان +عکس

طرفداران سفیلیان پیش از این اعلام کرده بودند که قصد دارند با تحریک یک گروه مسلح شورشی، وضعیت و شرایط را در ارمنستان تغییر دهند. افراد مسلح خواستار استعفای سرژ سرگیسیان رئیس جمهور ارمنستان شده اند./ مشرق

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.