آیت‌الله مظاهری: انقلاب اسلامی میدان آزمایش روحانیت بود

0 1

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی و نهضت دینی امام راحل عظیم الشأن یکی از میدان‌های آزمایش روحانیت بود و شهیدان با فضل و فضیلت حوزه‌ها در این عرصه خطیر نقش برجسته خود در پاسداری از حریم مقدس اسلام را به روشنی ایفا کردند.

به گزارش وعده صادق ؛ در پیام آیت‌الله حسین مظاهری به اجلاسیه ۵۹۰ شهید روحانی و ایثارگر استان اصفهان آمده است: سلام و درود خداوند بر ارواح تابناک همه شهیدان راه حق و فضیلت و عبادت، خصوصاً شهیدان روحانیت و حوزه‌های علمیه که پایه‌های دین و دین‌مداری را با خون‌های مطهر خود تثبیت و مستحکم ساختند.

آنان با جهاد و مجاهدت در دفاع از ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های تعالی بخش قرآن و عترت، پیشقدم شدند و آنچه را در تبیین مکتب نورانی جعفری علیه السلام را عالمانه خود آموخته و ترویج داده بودند، با دماء خویش به امضا رسانیدند و با اقتدا به امام صادق و سایر ائمه هدی علیهم السلام، با فداکاری و ایثارگری خود اعتلای کلمه طیبه توحید و اسلام، شرافت و عزت مسلمانان را تضمین کرده و حیات حوزه‌های علمیه را استمرار بخشیدند.

در ادامه این پیام آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی و نهضت دینی امام راحل عظیم الشأن نیز یکی از میدان‌های آزمایش روحانیت بود و شهیدان با فضل و فضیلت حوزه‌ها در این عرصه خطیر نقش برجسته خود در پاسداری از حریم مقدس اسلام را به روشنی ایفا کردند.

اکنون یادآوری و التزام به اهداف والا و ارزشمندی که خون مطهر همه شهیدان و شهدای روحانیت برای تأمین و تعمیق آن اهداف حیات بخش ریخته شده است، وظیفه همه ماست.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در ادامه پیام خود تأکید کرد: این اهداف همان رسالت‌های خطیری است که پیامبران خداوند و راهنمایان بشریت نیز آن را با تمام وجود دنبال کرده‌اند: تهذیب و تزکیه نفوس، تعلیم و تعلم دین و معارف انسان‌ساز دینی، هدایت به سوی کمال و صراط مستقیم، حکومت و عدالت اجتماعی، مهمترین برنامه‌هایی است که بنابر آیات شریفه قرآن، رسولان الهی به دنبال آن بوده‌اند و پس از آنان همه حق جویان و فضیلت خواهان و عدالت طلبان خصوصاً شهیدان راه حق و فضیلت و عدالت برای آن به مجاهده پرداخته‌‍اند و تاوان تحکیم و توسعه این اهداف ارزشمند و آرمان‌های متعالی تعالی بخش را در میدان‌های مبارزه با ستمگران و مستکبران پرداخته‌اند.

در ادامه آمده است: امروز نیز بی‌تردید، ادامه راه نورانی شهیدان عزیز در گرو توجه و التزام به همین آرمان‌های بلند است و سعادت ما نیز با همین اهداف بزرگ پیوند خورده است. از خداوند تعالی توفیق بر مجاهدت برای این آرمان‌ها را مسئلت کرده و از او می‌طلبیم که ما را نیز در زمره مجاهدان و شهیدان این راه قرار دهد./ تسنیم

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.