رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵ | کد خبر : 38805
 • حامیان استقلال اسکاتلند از انگلیس در گلاسگو راهپیمایی کردند

  به گزارش وعده صادق ؛ در پی رأی مردم انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا حدود ۳ هزار نفر روز شنبه (۹ مرداد) با راهپیمایی در گلاسگو برگزاری دومین همه پرسیِ استقلال اسکاتلند را خواستار شدند.

  در حالی که ۵۲ درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در ۳ تیر به جدایی آن از این اتحادیه رأی دادند ۴۸ درصد از آنان با باقی ماندن انگیس در اتحادیه اروپا موافق بودند.

  با این وجود این راهپیمایی در حالی برگزار شد که نتایج نظرسنجی مؤسسۀ «یوگاو» نشان داد حمایت از جدایی اسکاتلند از انگلیس در پی برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) «تغییری نکرده است.»

  متیو اسمیت در مطلبی در پایگاه اینترنتی یوگاو تأکید کرد: «یک ماه پس از تصمیم شوک آور انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا، جدیدترین تحقیق یوگاو در اسکاتلند نشان می‌دهد تغییر واقعی به سوی استقلال‌خواهی وجود ندارد. با این وجود این جبهه در سالهای آینده می‌تواند با تغییرات زیادی روبرو شود.»

  اغلب شرکت کنندگان در راهپیمایی روز شنبه در بزرگترین شهر اسکاتلند پرچم‌های پادشاهی اسکاتلند را در دست داشتند.

  حدود 3 هزار نفر با راهپیمایی در گلاسگو برگزاری دومین همه پرسیِ استقلال اسکاتلند از انگلیس را خواستار شدند (9 مرداد 1395، عکس از خبرگزاری فرانسه)

  اسکاتلند در ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ برای استقلال از بریتانیا اقدام به برگزاری همه‌پرسی کرد که بر اساس آن حدود ۵۵ درصد خواستار ماندن به عنوان بخشی از بریتانیا بودند در حالی که حدود ۴۵ درصد نیز به استقلال رأی دادند.

  نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند و رهبر «حزب ملی اسکاتلند» اندکی پس از رأی گیری تعیین آینده عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای که به طور زنده پخش می‌شد، گفت: «دومین همه‌پرسی استقلال (اسکاتلند) مشخصاً گزینه‌ای است که لازم است روی میز باشد و کاملاً روی میز است.»

  این راهپیمایی در حالی برگزار شد که نتایج نظرسنجی موسسه یوگاو نشان داد در صورت برگزاری مجدد همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس ۵۳ درصد از اسکاتلندی‌ها به آن رأی مخالف می‌دهند و ۴۷ درصد از رأی دهندگان با آن موافقت می‌کنند.

  یوگاو می‌گوید این نتایج در مقایسه با آخرین نظرسنجی این مؤسسه که اوایل می (اردیبهشت) برگزار شد از حرکت یک درصدی به سوی گزینه استقلال حکایت می‌کند.

  جدیدترین نظرسنجی یوگاو از ۳۰ تیر تا ۴ مرداد با شرکت هزار و ۶ بزرگسال اسکاتلندی صورت گرفت. حدود ۴۶ درصد از شرکت کنندگان از تمایل خود برای زندگی در اسکاتلندی خبر دادند که هنوز بخشی از انگلیسِ پس از برگزیت است و ۳۷ درصد نیز گفتند ترجیح می‌دهند در یک اسکاتلند مستقل که در اتحادیه اروپا باقی مانده زندگی کنند./ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار